یک صومعه قدیمی مسیحیان در جزیره‌ای نزدیک ساحل امارات کشف شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
صومعه قدیمی مسیحیان کشف شده در امارات عربی متحده
صومعه قدیمی مسیحیان کشف شده در امارات عربی متحده   -  Copyright  AP Photo

مقامات امارت عربی متحده روز پنجشنبه اعلام کردند که صومعه‌ای متعلق به مسیحیان که ممکن است قدمت آن به دوران پیش از اسلام برگردد در یکی از جزایر نزدیک ساحل این کشور کشف شد. 

این صومعه قدیمی در جزیره سینیه که بخشی از امارت ام‌القیوین محسوب می‌شود قرار دارد. صومعه کشف‌شده دومین صومعه‌ قدیمی است که در امارات عربی متحده کشف شده است. قدمت این صومعه ممکن است به پیش از ۱۴۰۰ سال قبل و سال‌های پیش از اسلام برگردد. 

پژوهشگران بر این باور هستند که مسیحیان منطقه پس از پیدایش اسلام به تدریج به این دین گرویدند و در نتیجه این صومعه‌ها اهمیت خود را از دست دادند. نمونه‌برداری از پی بنای صومعه و تاریخ‌گذاری کربنی آن نشان می‌دهد که قدمت آن به سال‌های ۵۳۴ تا ۶۵۶ پس از میلاد مسیح بر می‌گردد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این در حالی است که پیامبر اسلام در حدود سال ۵۷۰ میلادی متولد شد و در سال ۶۳۲ درگذشت. 

نوره بنت محمد الكعبی، وزیر فرهنگ و جوانان امارات روز پنجشنبه به همراه ماجد بن سعود المعلا، فرزند حاکم امارت ام‌القیوین از صومعه کشف‌شده در جزیره سینیه بازدید کرد. 

به گفته تاریخ‌دانان صومعه‌های و کلیساهای مسیحیان در گذشته در کنار سواحل خلیج فارس تا ساحل عمان و حتی سواحل هند ساخته شده بود. باستان‌شناسان پیش از این صومعه‌ها و کلیساهای مشابهی را در بحرین، عراق، ایران، کویت و عربستان کشف کرده بودند. 

اولین صومعه مسیحیان در امارات عربی متحده در دهه ۱۹۹۰ در جزیره صیر بنی یاس کشف شده بود.

امارت ام‌القیوین حدود ۵۰ کیلومتر با دبی فاصله دارد.