Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

باستان‌شناسان در اسرائيل ویلایی مجلل و ۱۲۰۰ ساله را از دل خاک بیرون کشیدند

کشف بنایی ۱۲۰۰ ساله در صحرای جنوب اسرائيل
کشف بنایی ۱۲۰۰ ساله در صحرای جنوب اسرائيل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته مسئولان آثار باستانی اسرائیل این ویلا به شکلی منحصر به فرد نحوه زندگی ساکنان ثروتمند منطقه نگب در گذشته‌های دور را نشان می‌دهد.

آگهی

باستان‌شناسان در اسرائیل بقایای بنایی مجلل با قدمت ۱۲۰۰ ساله را از زیر خاک بیرون کشیدند.

به گفته مسئولان آثار باستانی اسرائیل این ویلا به شکلی منحصر به فرد نحوه زندگی ساکنان ثروتمند منطقه نگب در گذشته‌های دور را نشان می‌دهد. قدمت این بنا که در شهر کوچک و بادیه‌نشین رهط کشف شده است به قرن‌های هشتم یا نهم میلادی یعنی دوران اولیه اسلام بر می‌گردد.

این ویلای پرزرق و برق در زمان خود، در اطراف اندرونی ساخته شده بود و دارای چند اتاق بود. در یکی از راهروهای مجلل این بنا از سنگ مرمر استفاده شده بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

باستان‌شناسان در محل کشف این بنا خرده شیشه‌هایی تزئین‌شده پیدا کردند. به گفته آنها این خرده شیشه‌ها بخشی از بشقاب‌های مورد استفاده ساکنان ویلا بود. 

انبارهایی سنگی در زیر اندرونی بنا ساخته شده بود که به گفته باستان‌شناسان از آنها برای ذخیره کالاها در دمایی خنک و به دور از گرمای صحرای جنوب اسرائيل استفاده می‌شد. ورودی انبارها به یک مخزن آب زیرزمینی منتهی می‌شود که ساکنان بنا از آن برای مصرف آب آشامیدنی و خنک استفاده می‌کردند. 

کارشناسان بر این باور هستند که صاحبان این ویلا زندگی مرفهی داشتند. به گفته آنها وضعیت ویلا و انبارهای منحصر به فرد آن نشاندهنده رفاه مادی ساکنان آن است. جایگاه بالای اجتماعی و ثروت زیاد به صاحبان این ویلا امکان داده بود تا با ساخت آن محلی مجلل برای زندگی و تفریح داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قدیمی‌ترین شهر مروارید در امارات عربی متحده کشف شد

دانشمندان به قدیمی‌ترین نشانه استفاده انسان از آتش برای پخت و پز دست یافتند

اسرائیل از یک پاپیروس کمیاب ۲۷۰۰ سال پیش رونمایی کرد