جزیره‌ ایشی‌گاکی و افسون آب‌سنگ‌های مرجانی کبود

جزیره‌ ایشی‌گاکی و افسون آب‌سنگ‌های مرجانی کبود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آب‌سنگ‌های مرجانی کبود یکی از خصوصیات ویژه این جزیره است. شاخصه‌ای که حالتی جادویی به این مکان می‌دهد و گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

آگهی

جزیره‌ «ایشی‌گاکی» یا ایشی‌گاکیجیما در ژاپن به ساحل درخشان و آب بسیار شفاف و تمیزش شناخته شده است. در این مکان مثل هر ساحل دیگر می‌توان غواصی در عمق کم، شنا و شیرجه انجام داد؛ اما مهمترین خاصیت این جزیره و آب‌های اطراف آن آب‌سنگ‌های مرجانی است.

«آب‌سنگ‌های مرجانی کبود» یکی از خصوصیات ویژه این جزیره است. شاخصه‌ای که حالتی جادویی به این مکان می‌دهد و گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. زیر سطح آب نیز، انبوهی از ماهی‌های اعجاب انگیز و زیبا وجود دارد که غواصی در عمق کم را برای گردشگران جالب و هیجان‌انگیز می‌کند. 

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

جزیره ایشی‌گاکی و آب‌سنگ‌های مرجانی کبود در آب‌های اطراف آن

به غیر از گردشگران، مردم محلی نیز به این آب سنگ‌های کبود علاقه‌ای ویژه دارند. ماسوآ شینزاتو، راهنمای غواصی سطحی جزیره ایشی‌گاکی در اینباره می‌گوید: «اینجا پر از آب‌سنگ‌های کبودی است که از افسونگری‌شان هرگز کاسته نشده است. از محیط دریا حفاظت می‌کنند و مردم جزیره به آنها افتخار می‌کنند. از طرفی برای گردشگران نیز خاصیت آرامش بخشی و درمانگری معنوی دارد.»

ماه‌های ژوئن، ژوئیه و اوت، بهترین ماه‌ها برای استفاده از زیبایی جزیره «ایشی‌گاکی» است اما به واسطه اقلیم اقیانوسی گرمسیر، فصل گردشکری در این مکان تا اواسط اکتبر ادامه دارد و دمای هوا در طول سال در متوسط ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتیگراد قرار دارد.

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

ویدئو؛ مسابقات بین‌المللی شیرجه در کریمه

سفر به سانتافه؛ از غرب وحشی تا موزه‌ای شبیه هیچ‌کجا