Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فرانسه خواهان کنترلهای مرزی دقیق تر در مرزهای اروپاست

فرانسه خواهان کنترلهای مرزی دقیق تر در مرزهای اروپاست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به دنبال حملات تروریستی اخیر در اروپا، فرانسه خواهان کنترلهای دقیق تر مرزی از جمله رجوع به سیستم اطلاعاتی شنگن میان کشورهای اتحادیه اروپا شده است

آگهی

به دنبال حملات تروریستی اخیر در اروپا، فرانسه خواهان کنترلهای دقیق تر مرزی از جمله رجوع به سیستم اطلاعاتی شنگن میان کشورهای اتحادیه اروپا شده است. اما، برخی از کشورها نسبت به استفاده مشترک از این سیستم که شامل اطلاعات نظامی آنها نیز می شود، اکراه دارند. کمیسیون اروپا از اعضای اتحادیه خواسته است این سیستم را در سطح ملی مترتب کنند.

مدیر مرکز اطلاعات شنگن می گوید: «تنها در سال گذشته، دو میلیارد تقاضا برای دریافت اطلاعات به مرکز ما ارجاع شد. بنابراین نمی توان گفت از سیستم اطلاعاتی ما استفاده نمیشود.»

اما علیرغم این، سیستم اطلاعاتی شنگن باید ترمیم شود.

مارگریتا اسفورزا، گزارشگر یورونیوز می گوید: «کمیسیون اروپا باید تا پایان سال جاری پیشنهادات خود را در این مورد ارائه دهد اما تصویب این طرح بطول خواهد انجامید. در این میان، برخی کشورها از جمله فرانسه خواهان تصویب استفاده از اطلاعات فردی مسافرین اروپا تا قبل پایان سال هستند.»

پارلمان اروپا تاکنون با این طرح مخالفت کرده است اما یک نماینده پارلمان می گوید حملات اخیر در پاریس ممکن است همه چیز را تغییر دهد. او می گوید: «نکات مهمی مطرح است از جمله اینکه آیا درباره پروازهای اروپایی صحبت می کنیم یا پروازهایی که از خارج وارد اروپا می شوند. شورای اروپا به پروازهای داخلی اشاره می کند که ما با آن موافق نیستیم.»

مخالفان با کنترل اطلاعات مسافرین می گویند مقامات امنیتی درباره تروریستها اطلاعات کافی داشتند اما در مورد آن هیچگونه اقدامی نکردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟