چرا با هجوم پناهجویان به اروپا مواجه ایم؟

چرا با هجوم پناهجویان به اروپا مواجه ایم؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، تعداد پناهجویانی که با عبور از دریای مدیترانه خود را به سواحل اروپا رسانده اند تاکنون و در سال جاری از ۳۰۰

آگهی

به گزارش آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، تعداد پناهجویانی که با عبور از دریای مدیترانه خود را به سواحل اروپا رسانده اند تاکنون و در سال جاری از ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده است. این رقم برای کل سال ۲۰۱۴ میلادی ۲۱۹ هزار نفر بوده است.

چرا این هجوم تابستانی پناهجویان رخ داه است؟ این سوال را با اوگنیو آمبروسیو مدیر منطقه ای سازمان بین المللی مهاجرت در بروکسل در میان گذاشته ایم.

یورونیوز: چرا هجوم پناهجویان به اروپا در این زمان رخ می دهد؟

آمبروسیو: «یک عامل فصل است زیرا اکثریت پناهجویان از طریق مدیترانه می آیند و در فصل تابستان دریا نسبتا آرام است بنابراین تعداد کسانی که تلاش می کنند خود را به اروپا برسانند بخاطر شرایط آب و هوایی افزایش می یابد. اما دلیل اصلی و منشا این هجوم گسترده پناهجویان به شرایط دیگر مناطق جهان مربوط است که چندان هم از اروپا دور نیستند. پنج سال جنگ در سوریه به آواره شدن گسترده مردم سوریه انجامیده و این روند در این پنج سال افزایش داشته است. کشورهای منطقه با تعداد زیادی از پناهجویانی مواجه اند که از سوریه گریخته اند. بنابراین بدیهی است که بسیاری از این افراد دنبال راه جایگزینی بگردند و سعی کنند از مسیر های مختلف راهی برای رسیدن به اروپا پیدا کنند.

همچنین ما با شرایط بی ثبات در شمال آفریقا مواجه ایم. لیبی در حال حاضر دولت کارآمدی ندارد و همچنین شاهد خشونت های زیادی در بخش هایی از صحرای آفریقا هستیم که مردم را به سمت شمال سوق می دهد. تعداد قابل توجهی از مهاجرانی که از این مناطق به اروپا می آیند از کشورهایی هستند که وضعیت اقتصادی و سطح فقر در آنها به شکلی است که آنها تلاش می کنند راهی برای زنده ماندن خود و خانواده شان در جای دیگری پیدا کنند. آنها بدنبال یک راه جایگزین اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود