برپایی دادگاه اقدامات تروریستی برای یک گروه اسلامگرا در بلژیک

برپایی دادگاه اقدامات تروریستی برای یک گروه اسلامگرا در بلژیک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فواد بلقاسم، رهبر یک گروه اسلامگرای بلژیکی به دلیل استخدام مردان جوان برای پیوستن به شبه نظامیان در سوریه و عراق به ۱۲سال زندان محکوم شد. ۴۶ متهم

آگهی

فواد بلقاسم، رهبر یک گروه اسلامگرای بلژیکی به دلیل استخدام مردان جوان برای پیوستن به شبه نظامیان در سوریه و عراق به ۱۲سال زندان محکوم شد.

۴۶ متهم مرتبط با این سازمان در بزرگترین دادگاه تروریسم محاکمه شده اند. یکی از قاضیان دادگاه می گوید شکی نیست که گروه «شریعت برای بلژیک» یک گروه تروریستی است. دادگاه این افراد را به ۵ تا ۱۰سال زندان محکوم کرد. بیشتر متهمان به خاطر حضور در سوریه و عراق در دادگاه حضور نداشتند. یکی از این متهمان برایان دو مولر بود که به ۵ سال زندان محکوم شد.

اوزانا رودریگرز مادر این متهم با اشاره به محکومیت فواد بلقاسم می گوید: «او پسرم را از من گرفت. پسرم بدون خداحافظی ما را ترک کرد. او پسران بسیاری از مردم را اینجا در بلژیک ربود و حالا تنها به ۱۲سال زندان محکوم شده در حالی که زندگی در زندان های بلژیک مثل زندگی در هتل است. اینجا کشور مسخره ای است. متاسفم.»

حکم ۳ سال زندان میشل، جنگجوی سابقی که در سوریه بوده و به بلژیک برگشته به حالت تعلیق در آمده که به گفته وکیل او نشانه ای امیدوار کننده است که جوانان از سوریه بازگردند و دوباره در جامعه ادغام شوند.

ارگون تاپ، وکیل جنگجوی بازگشته از سوریه می گوید: «این پیام روشنی است به جوانانی که به سوریه رفته اند و اکنون در آنجا به سر می برند، برای اینکه بازگردند. بله آنها باید مسوولیت کاری را که کرده اند برعهده بگیرند اما به وضوح آنهایی که دستشان به خون کسی آغشته نیست می توانند بازگردند و دوباره در جامعه ادغام شوند.»

اولاف برنز خبرنگار یورونیوز می گوید: «زندان های طولانی مدت برای برخی از محکومین به عنوان عاملی بازدارنده مورد استفاده قرار می گیرد؛ موضوعی مهم برای کشورهای اروپایی که جهادگرایان بسیاری در عراق و سوریه دارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم تبرئه «پلیس شریعت» در آلمان نقض شد

سیستم ثبت اطلاعات مسافران در اروپا برای مبارزه با تروریسم

از سرگیری حملات شبه‌نظامیان عراق به نیروهای ائتلاف آمریکایی؛ پنج راکت به سوریه شلیک شد