حکم تبرئه «پلیس شریعت» در آلمان نقض شد

BVerfG Sitzungssaal
BVerfG Sitzungssaal Copyright Wo st 01
Copyright Wo st 01
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاهی در شهر ووپرتال در غرب آلمان در سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام کرده بود که کار اسلامگراهایی که به نام «پلیس شریعت» در خیابان‌های این شهر به گشت‌زنی می‌پرداختند، قانون شکنی نیست و بر این اساس آنها تحت تعقیب قرار نخواهند گرفت.

آگهی

دیوان دادگستری فدرال آلمان روز پنجشنبه تبرئه «پلیس شریعت» توسط یکی از دادگاه های محلی این کشور را «اشتباه» خواند. بنا به تصمیم عالی ترین نهاد قضایی آلمان اتهام متهمان این پرونده باید بار دیگر مورد رسیدگی قرار گیرد.

دادگاهی در شهر ووپرتال در غرب آلمان در سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام کرده بود که کار اسلامگراهایی که به نام «پلیس شریعت» در خیابان‌های این شهر به گشت‌زنی می‌پرداختند، قانون شکنی نیست و بر این اساس آنها تحت تعقیب قرار نخواهند گرفت. این حکم با اعتراض دادستانی روبرو شده بود.

۹ نفر از اسلامگرایان سلفی در سپتامبر سال ۲۰۱۴ میلادی به دلیل گشت‌زنی شبانه در خیابانهای ووپرتال دستگیر شدند. این افراد جلیقه‌هایی نارنجی رنگ به تن داشتند که روی آن عبارت «پلیس شریعت» نوشته شده بود. آنها به عابران می‌گفتند که به دیسکوها، کازینوها و بارها نروند و نوشیدنی‌های الکلی ننوشند. این گروه همچنین اطلاعیه‌هایی را به زبان انگلیسی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «منطقه تحت کنترل شریعت».

دادگاه محلی اعلام کرده بود که این افراد با لباس‌ها و یا تجمعات خود، قانونی را نقض نکرده‌اند.

سون لو، بنیانگذار این گروه پیش از این در دادگاه آلمان محاکمه و علاوه بر ضبط گذرنامه به پنج و نیم سال زندان محکوم شده بود. او که یک شهروند آلمانی گرویده به اسلام است به سوریه سفر کرده بود و سپس عکسی از او در حالی که اسلحه‌ای به گردن در کنار تانکی قرار داشت، منتشر شده بود. او متهم بود که در استخدام جنگجویان اسلامگرا و فرستادن آنها به عراق و سوریه مشارکت داشته است.

اقدام اعضای پلیس شریعت حتی از سوی شورای مرکزی مسلمانان آلمان نیز محکوم شده است. این شورا معتقد است که این کار برای جامعۀ مسلمانان مضر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ ۱۲ زن و مرد به دلیل رابطه خارج از ازدواج در اندونزی تازیانه خوردند

دستگیری کارمند اسلامگرای سازمان اطلاعات آلمان مظنون به جاسوسی

برپایی دادگاه اقدامات تروریستی برای یک گروه اسلامگرا در بلژیک