دستگیری کارمند اسلامگرای سازمان اطلاعات آلمان مظنون به جاسوسی

دستگیری کارمند اسلامگرای سازمان اطلاعات آلمان مظنون به جاسوسی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به نوشتۀ هفته نامۀ اشپیگل، یک اسلامگرای ۵۱ ساله که توانسته بود به سازمان اطلاعات داخلی آلمان نفوذ کند و در این نهاد امنیتی مشغول بکار شود، توسط پلیس دستگیر شده…

آگهی

به نوشتۀ هفته نامۀ اشپیگل، یک اسلامگرای ۵۱ ساله که توانسته بود به سازمان اطلاعات داخلی آلمان نفوذ کند و در این نهاد امنیتی مشغول بکار شود، توسط پلیس دستگیر شده است.

گفته می شود این مرد که ملیت وی آلمانی گزارش شده است، اطلاعات محرمانه در مورد سازوکار امنیتی مقر سازمان اطلاعات آلمان در شهر کلن را از طریق اینترنت به افراد ناشناس ارائه داده و در حال آماده سازی مقدمات یک بمبگذاری در مقر سازمان اطلاعات این کشور بوده است.

به گفتۀ این رسانه های آلمانی، این مرد در اعتراف اولیه به پلیس گفته است که قصد داشته این بمبگذاری را «به نام خدا» صورت دهد.

پلیس می گوید وی که از یک کافی نت تماس های مجازی خود را برقرار می کرده، پروفایل های مختلفی داشته و اطلاعاتی را که بدست می آورده، از طریق یک صفحۀ تبادل نظر به فرد ناشناسی انتقال می داده است.

این مرد که هویت وی فاش نشده، پیش از این کارمند یک بانک بوده و از ماه آوریل گذشته بعنوان مسئول برای زیر نظر گرفتن تحرکات اسلامگرایانه در آلمان در سازمان اطلاعات این کشور مشغول به کار شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم تبرئه «پلیس شریعت» در آلمان نقض شد

عبدی و خدیر: ایران از اسلام انقلابی عبور می‌کند؛ مسلمانی ایرانیان با مسلمانی اعراب فرق دارد

اسطرلاب هزار ساله با نمادهای باورمندان سه دین ابراهیمی؛ ابزاری که گمان می‌کردند شیء بی‌ارزشی است