Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازگشت «مونولیت» مرموز، این بار در نوادا؛ از جهانی دیگر، توسط چه کسی، چرا؟

این مونولیت جدید مرموز چیست و چه کسانی پشت آن هستند؟
این مونولیت جدید مرموز چیست و چه کسانی پشت آن هستند؟ Copyright Las Vegas Police
Copyright Las Vegas Police
نگارش از Farhad MirmohammadsadeghiDavid Mouriquand
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
ترجمه شده از زبان: انگلیسی

پس از چند سال دوباره سر برآورد و هنوز هیچ‌کس نمی‌داند منشا و معنای آن چیست.

آگهی

«مونولیت» درخشان، عجیب و بلندی درست مشابه مونولیت‌های مرموزی که در سال ۲۰۲۰ ناگهان در نقاط مختلفی از جهان پدیدار شدند، در کوه «گاس پیک» در صحرای نوادا و در نزدیکی لاس‌وگاس ظاهر شده است.

هیچ‌کس هنوز که چهار سال از پیدایش نخست مونولیت در صحرای یوتا می‌گذرد، نمی‌داند که این سازه فلزی براق که چشم‌انداز پیرامونش را در خود منعکس و منتشر می‌سازد چیست و از کجا آمده است.

آیا چیدمان هنری یک هنرمند مدرن است یا شوخی گروهی ناشناس با الهام از فیلم «۲۰۰۱؛ ادیسه فضایی»، شاهکار استنلی کوبریک؟ شاید هم از جهانی دگر آمده و حاوی پیامی است که ما از درک آن عاجزیم.

پلیس لاس‌وگاس روز سه‌شنبه با انتشار تصویری از این پدیده در شبکه اجتماعی ایکس از یافتن آن در شمال دره لاس‌وگاس خبر داد.

پلیس لاس‌وگاس نوشت: «وقتی مردم برای برای پیادی‌روی می‌روند، چیزهای عجیب و غریب زیادی می‌بینیم. مثلا وقتی که آب و هوا را پیش‌بینی نکرده‌اند و یا آب کافی همراه نبرده‌اند. اما نگاهی به این بیندازید!»

The mystery behind the monoliths remains intact
The mystery behind the monoliths remains intactAP

این مونولیت آخرین نمونه از مجموعه این ستون‌های درخشان است که از سال ۲۰۲۰ در سراسر جهان پدیدار شد. نخستین مونولیت فلزی در نوامبر آن سال در صحرای «یوتا» پدیدار شد، سپس در رومانی، در جزیره وایت در کانال مانش، در مرکز ایالت کالیفورنیا و در خیابان مشهور فرمونت در مرکز لاس‌وگاس. همه این مونولیت‌ها هم به همان سرعت که پدیدار شدند، ناپیدید گشتند.

The mysterious monolith in Utah - 2020
The mysterious monolith in Utah - 2020AP Photo

از زمان پدیدار شدن نخستین مونولیت، گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره این که چه‌کسی ممکن است پشت این سازه‌های یک‌پارچه براق باشد مطرح شد. هیچ‌کس تا کنون مسئولیت آن‌ها را برعهده نگرفته و تئوری‌های توطئه‌‌ای هم درباره فرازمینی‌ها مطرح است.

استنلی کوبریک، کارگردان فقید آمریکایی در سال ۱۹۶۸ در فیلم «۲۰۰۱؛ ادیسه فضایی» بیگانگان به صورت بلوک‌های سیاه، در یکی از عجیب‌ترین و چشمگیر‌ترین حالات ممکن بر صحنه سینما به نمایش درآورد. حال آن که آیا این مونولیت‌ها نیز در واقع حضور بیگانگان میان ما هستند یا دریچه‌ای برای تماس با آن‌ها و یا هر چیز دیگر هنوز نامشخص است.

کوبریک درباره بیگانگانی که به صورت بلوک‌های سیاه به تصویر کشیده، گفته است: «فورا مشخص شد که آن‌چیزی را که غیرقابل تصور است، نمی‌توان تصور کرد.»

به نظر می رسد که این مونولیت‌ها تجلی این امر «غیرقابل تصور» هستند.

Still from '2001: A Space Odyssey'
Still from '2001: A Space Odyssey'MGM

اما شاید هم این مونولیت‌ها صرفا یک ترفند تبلیغاتی یکپارچه برای جذب گردشگران به مکان‌های مختلف باشد. به هرحال کشف یک مونولیت، می‌تواند برای گردشگران یک ارزش افزوده برای بازدید از یک مکان تفریحی، تاریخی و حتی طبیعی تلقی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«مونولیت اسرارآمیز» اینبار در شکل نان قندی در تپه‌های سانفرانسیسکو ظاهر شد

سر و کله جسم فلزی مرموز برای سومین بار پیدا شد؛ مونولیت به ارتفاعات کالیفرنیا رفت

غیب شدن دومین شئ مرموز از تپه‌های رومانی؛ ربایندگان مونولیت از صحرای یوتا اعتراف کردند