Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

از موتور پرنده تا شهر هوشمند در نمایشگاه جی‌تکس ۲۰۱۹ دوبی

از موتور پرنده تا شهر هوشمند در نمایشگاه جی‌تکس ۲۰۱۹ دوبی
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارشناسان می‌گویند رشد استفاده از هوش مصنوعی به ایجاد حدود یکصد میلیون شغل می‌انجامد

آگهی

هر سال ۱۵۰ هزار نفر برای شرکت در «نمایشگاه فناوری اطلاعات خلیج فارس» یا «جی‌تکس» راهی دوبی می‌شوند. به نمایشگاه امسال آمده‌ایم تا شاهد آخرین تحولات در حوزه‌هایی باشیم نظیر 5G، شهر هوشمند و رابطهٔ کلان‌داده با هوش مصنوعی.

حدود چهار هزار و پانصد شرکت با نوآوری‌های خود در زمینهٔ فناوری، در ۳۹ امین دورهٔ این نمایشگاه تجاری حضور دارند.

تریکسی لومیرماند، معاون ارشد مدیریت رویداد، در دوبی ورلد سنتر می‌گوید: «اگر نفهمیم که فناوری در بخشها و صنایع مختلف به چه کاری می‌آيد و در نیابیم چه بهبودی در کسب و کار، جامعه و زیست‌بوم، ایجاد می‌کند، فناوری بی‌حاصل است و رویدادهایی نظیر جی‌تکس تأثیری ندارد. برای همین، ما از اینکه کاربری‌های مختلف فناوری را در اینجا ارائه می‌کنیم به خود می‌بالیم. این نمایشگاه به‌شکلی بسیار ساده و کاربردی در دسترس عموم است تا کیفیت کار و زندگی آنها را ارتقا ‌بدهد.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیشبینی می‌شود که شتاب‌گیریِ استفاده از هوش مصنوعی، تولید ناخالص داخلی را در سطح جهانی ۱۴ درصد افزایش بدهد. و این یعنی ۱۴/۱ تریلیون یورو، که رقمی است معادل تولید ناخالص داخلی کل اروپا در سال ۲۰۱۶، این امر همچنین ۱۱۰ میلیارد یورو به اقتصاد امارات کمک خواهد کرد.

هوش مصنوعی، در تمامی بخش‌های صنعت، تحولی بنیادین ایجاد می‌کند. اما 5G، یا نسل پنجمِ شبکه اینترنت بی‌سیم، می‌تواند با قابلیت انتقال حجم بالایی از داده‌ها، هوش مصنوعی را با ‌سرعتی بسیار بالاتر تغذیه کند.

موتورسیکلت پهپادشو که در نمایشگاه امسال ارائه شده، با موتور ۸ سیلندر مازارتی، ظرف یک دقیقه به پهپاد تبدیل می‌شود

امارات نخستین کشور عربی خواهد بود که 5G را راه‌اندازی می‌کند و تا سال ۲۰۲۴ بیش از ۳۰ میلیون کاربر موبایل خواهد داشت. کارشناسان همچنین می‌گویند استفاده از هوش مصنوعی به ایجاد حدود یکصد میلیون شغل می‌انجامد.

گروه تجاری اتصالات در این زمینه پیشرفتهایی داشته که نشان می‌دهد سامانه‌ٔ جدید بی‌سیم چطور می‌تواند با واقعیت افزوده، هوش مصنوعی و دانش روباتیک کارکند. 5G با سرعتی یکصد برابر 4G بر تمامی جنبه‌های زندگی روزمره تأثیر می‌گذارد از خانه‌ٔ هوشمند گرفته تا پزشکی، دارو و ترافیک.

احمد بن علی، معاون شرکت اتصالات می‌گوید: «ما امسال راهکارهای تازهٔ زیادی در بخش ترابری ارائه کرده‌ایم. باید گفت که دنیای اینترنت نسل پنجم دنیایی است بدون حد و مرز. هیچ بخش و صنعتی نیست که از اینترنت نسل پنجم بهره نبرد. ما با این فناوری به سمت آینده‌ای دیجیتال پیش می‌رویم که جامعه را توانمند می‌کند.»

همچنان که وارد عصر تازهٔ دیجیتال می‌شویم، علاوه بر هزینه‌ها، مسألهٔ تأمین امنیت سایبری 5G هم تردیدها و نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. اما انقلاب 5G با سرعت در حال شکل‌گیری است و هر فناوری دیجیتال را با چالش‌های تازه روبرو می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نبض تجارت؛ دوبی چقدر از اکسپو ۲۰۲۰ سود می‌برد؟

هفتهٔ مُد عربی و نگاهی به آیندهٔ صنعت مُد در دوبی

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات