بازرسی مقامات مبارزه با تقلب فرانسه از شرکت رنو

بازرسی مقامات مبارزه با تقلب فرانسه از شرکت رنو
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نهاد ناظر بر رقابتهای تجاری- بازرگانی و مبارزه با تقلب در فرانسه در هفته گذشته بازرسی های متعددی از دفاتر و نمایندگی های شرکت رنو بعمل آورده است

آگهی

نهاد ناظر بر رقابتهای تجاری- بازرگانی و مبارزه با تقلب در فرانسه در هفته گذشته بازرسی های متعددی از دفاتر و نمایندگی های شرکت رنو بعمل آورده است.

انتشار این خبر در روز پنجشنبه ارزش سهام این شرکت خودروسازی را در اواسط ساعات کاری بازار بورس پاریس تا حدود ۱۸ درصد کاهش داد. اما پس انتشار اطلاعیه ای از سوی رنو مشخص شد در این بازرسی ها که هدف آنها تحقیقات درباره احتمال بکارگیری نرم افزارهای ایجاد اختلال در تستهای میزان آلایندگی هوا بوده، هیچ نرم افزار غیر قانونی یافت نشده است. بدین ترتیب کاهش ارزش سهام این کمپانی در پایان کار بازار بورس پاریس به رقم ۱۰.۲۸ درصد رسید.

پیش از این کمپانی رنو پروژه تحقیق و توسعه برای کاهش میزان آلایندگی خودروهای ساخت خود را در دستور کار قرار داده بود.

رنو دومین شرکت بزرگ خودروسازی در فرانسه به شمار می آید. تعداد نیروی کار این شرکت در سراسر دنیا به رقم ۱۱۷ هزار نفر می رسد. ۱۹ درصد سهام این کمپانی در تملک دولت فرانسه است.

براساس آمارها رنو در سال ۲۰۱۴ میلادی ۲ میلیون و ۷۱۰ هزار دستگاه خودرو به فروش رسانده است. سود خالص این کمپانی در این زمان ۱ میلیارد و ۸۹۰ میلیون یورو گزارش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد

پشت پرده کوچ اجباری در افغانستان؛ طالبان چگونه به‌زور گروه‌های قومی را جابجا می‌کند؟