Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟

سربازان آلمانی به همراه قاطرهای خود، ۲۰۰۰
سربازان آلمانی به همراه قاطرهای خود، ۲۰۰۰ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیکلاس دراموند می‌گوید: «نیروهای کوهستانی ارتش آلمان به یک دستگاه پشتیبانی لجستیکی بسیار پیچیده مجهز هستند که با سوخت زیستی شامل علف و یونجه و آب کار می‌کند. این تجهیزات لجستیک می‌تواند برای انجام ماموریت‌های مختلف برنامه‌ریزی شود و بسیار قابل اعتماد است.»

آگهی

در واقع این تحلیلگر و مشاور صنایع دفاعی به گونه‌ای طنزآمیز اهمیت قاطرها در تدارکات نظامی را بیان می‌کند.

در سرزمین ناهموار آلپ بایرن در جنوب آلمان، قاطرها، این حیوانات دورگه و بسیار پراستقامت، از دیر هنگام تا کنون نقشی حیاتی در حمایت از نیروهای کوهستانی ارتش آلمان ایفا می‌کرده‌اند.

قاطر که ترکیبی از اسب و الاغ بوده و نازاست، قادر است تا ۱۲۰ کیلوگرم بار را در مناطق ناهموار حمل کند، ویژگی‌ای که آن را برای پشتیبانی لجستیکی در کوهستان‌ها ارزشمند ساخته است.

سربازان تیپ پیاده نظام کوهستانی در این منطقه به طور منظم با این حیوان برای حمل بار تمرین می‌کنند تا از آرامش و کارایی آن در زیر فشار اطمینان حاصل کنند. توانایی قاطرها در پیمایش مسیرهای دشوار و حمل بارهای سنگین آنها را برای عملیات نیروهای کوهستانی ضروری می‌کند.

استفاده ارتش آلمان در منطقه باواریا از قاطرها، ژوئن ۱۹۳۵
استفاده ارتش آلمان در منطقه باواریا از قاطرها، ژوئن ۱۹۳۵آسوشیتدپرس

از نظر تاریخی، روش اصلی برای حمل و نقل در شمال آلپ، بهره‌گیری از اسب بوده است و قاطر و یابو تا پایان عصر آهن تقریبا ناشناخته مانده بودند.

تحقیقات اخیر یک تیم اتریشی-آلمانی تایید کرده است که رومی‌ها در قرن نخست میلادی قاطرها را به این منطقه آوردند. این نتیجه‌گیری از تجزیه و تحلیل دی‌ان‌ای مربوط به مکان‌های باستان‌شناسی در این منطقه به دست آمده و نتیجه آن در «مجله علوم باستان‌شناسی» گزارش شده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

در سرزمین کوهستانی برشتس‌گادن، انعطاف‌پذیری و قابل اعتماد بودن این حیوانات بی‌همتا همچنان آن‌ها را به یک ستون فقرات حیاتی برای پیاده نظام کوهستانی تبدیل کرده است. ادغام قاطرها در عملیات نظامی مدرن، هم میراث تاریخی و هم راه حلی عملی برای غلبه بر چالش‌های منحصر به فرد ارائه شده توسط زمین‌های کوهستانی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا گربه‌ها بیشتر از همدیگر به انسان‌ها میومیو می‌کنند؟

حیواناتی که می‌توانند بیماری‌های انسانها را تشخیص دهند

چرا نباید آهوبچه‌ای را که در طبیعت تنها می‌‌یابید نجات دهید