Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قصه عجیب عکس نوزادی یامال با لیونل مسی؛ ستاره‌ای که جا پای اسطوره آرژانتینی می‌گذارد

لیونل مسی و لامین یامال نوزاد در سال ۲۰۰۷
لیونل مسی و لامین یامال نوزاد در سال ۲۰۰۷ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لامین یامال، ستاره این روزهای اسپانیایی‌هاست و ماتادورها از داشتن این جواهر ۱۶ ساله خرسند و شادمان هستند. کسی که با گلزنی در مقابل فرانسه در نیمه نهایی یورو ۲۰۲۴، هم کشورش را به دیدار پایانی این رقابت‌ها رساند و هم رکورد جوان‌ترین گلزن تاریخ جام ملت‌های اروپا را به خود اختصاص داد.

آگهی

اما این ستاره جوان داستان زندگی عجیبی داشته است. او در کاتالونیا از پدری مراکشی و مادری اهل گینه متولد شده، اما خوش شانس بوده که در آکادمی باشگاه بارسلونا رشد کرده است.

تازه خوش‌شانسی‌های او به همین جا ختم نمی‌شود. در سال ۲۰۰۷ یونیسف یک قرعه‌کشی برگزار کرد که برنده می‌توانست با ستارگان باشگاه بارسلونا عکس بگیرد. قرعه به نام این نوازد و مادرش افتاد و لامین در حالی که در یک تشت آب نشسته بود برای نخستین بار با لیونل مسی رو به رو شد.

این نخستین مواجهه لیونل مسی با لامین یامال است
این نخستین مواجهه لیونل مسی با لامین یامال استJoan Monfort/Copyright 2024 The AP. All rights reserved.

خوآن مونفرت عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس که عکس‌های مربوط به آن روز را ثبت کرده ماجرا را چنین روایت می‌کند: «مسی فردی بسیار درونگرا و حتی خجالتی است. او در حال بیرون آمدن از رختکن بود که ناگهان خود را در رختکن دیگری دید که در آن یک نوزاد درون یک وان پلاستیکی پر از آب قرار داده شده بود.»

مونفرت در ادامه می‌گوید که مسی که آن زمان ۲۰ سال داشته حتی نمی‌دانسته چگونه باید نوزاد را نگه دارد. با این حال یامال در نخستین روزهای زندگی خود این توفیق را پیدا کرد که اگر نه بزرگ‌ترین، یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان او را در آغوش گرفته و شاید نبوغ و استعداد فراانسانی‌اش به لامین نوزاد منتقل شده است.

عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس که این تصاویر را ثبت کرده می‌گوید مسی حتی نمی‌دانسته چگونه باید کودک را در آغوش بگیرد
عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس که این تصاویر را ثبت کرده می‌گوید مسی حتی نمی‌دانسته چگونه باید کودک را در آغوش بگیردJoan Monfort/Copyright 2024 The AP. All rights reserved.

یامال در ادامه به آکادمی فوتبال بارسلونا راه یافت و پله پله مراحل ترقی را طی کرد. او با وجود سن بسیار پایین به تیم اصلی بارسلونا راه یافت و حالا بسیاری او را لیونل مسی آینده آبی و اناری‌ها می‌نامند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بعد از درخشش یامال در مسابقه برابر فرانسه که او را با ۱۶ سال و ۳۶۲ روز به جوان‌ترین گلزن تاریخ مسابقات جام ملت‌های اروپا تبدیل کرد، تصویر نمادین لیونل مسی با یامال بار دیگر در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته و حالا برای بسیاری قابل توجه است که چگونه چنین اتفاقی ممکن است رخ دهد و این نوزاد که روزگاری در آغوش مسی قرار گرفته بود، حالا گویی قرار است با پیراهن بارسلونا پای جای اسطوره ابدی این تیم بگذارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو ۲۰۲۴؛ اسپانیا یک پای فینال؛ خروس‌ها حریف ماتادورها نشدند

دلیل غیرفوتبالی برای تعویض‌های یامال بازیکن نوجوان اسپانیا؛ آیا پای قانون کار آلمان در میان است؟

یورو ۲۰۲۴؛ اسپانیا با شکست میزبان به نیمه نهایی رسید؛ فرانسه در ضربات پنالتی پرتغال را حذف کرد