Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یورو ۲۰۲۴؛ انگلستان در ضربات پنالتی سوئيس را شکست داد؛ هلند با پیروزی مقابل ترکیه به نیمه نهایی رسید

جام ملت‌های اروپا
جام ملت‌های اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیم ملی فوتبال انگلستان با پیروزی در ضربات پنالتی موفق شد برای دومین دوره متوالی خود را به جمع چهار تیم برتر یورو ۲۰۲۴ برساند. هلند هم با شکست ترکیه توانست پس از سالها به جمع ۴ تیم برتر رقابت‌های یورو راه یابد.

آگهی

در سومین بازی مرحله یک چهارم نهایی دو تیم انگلستان و سوئیس به مصاف یکدیگر رفتند. این بازی کم موقعیت که بیشتر در میانه‌های میدان دنبال می‌شد در نیمه نخست بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم اما سوئيسی‌ها در یکی از معدود موقعیت‌های خود در دقیقه ۷۵ توسط امبولو به گل نخست بازی رسیدند. برتری سوئیسی‌ها البته چندان طول نکشید و ساکا، ستاره جوان آرسنال در دقیقه ۸۰ موفق شد با یک ضربه زیبا دروازه حریف را باز کند.

این مسابقه در نهایت در ۹۰ دقیقه با همان تساوی یک یک به پایان رسید و مسابقه به وقت اضافه کشیده شد. در وقت اضافه هم دو تیم موقعیت‌های چندانی نداشتند و به نظر می‌رسد هر دو ترجیح می‌دادند مسابقه به ضربات پنالتی برسد.

در نهایت در ضربات پنالتی هم تنها یک ضربه از دست رفت و آن را آکانجی مدافع قدرتمند این تیم به بدترین شکل ممکن در اولین ضربه از دست داد. پس از آن تمام پنالتی‌های هر دو تیم تبدیل به گل شد تا انگلستان برای دومین دوره متوالی به مرحله نیمه نهایی برسد. انگلستان در این دوره از رقابت‌ها تقریبا در هیچ کدام از بازی‌ها نمایش دلچسبی ارائه نداده اما از بخت خوب آنها هنوز مقابل هیچ یک از مدعیان قهرمانی قرار نگرفته و با همان نمایش های متوسط به جمع چهار تیم برتر رسیده‌اند.

شاگردان گرت ساوت گیت سه سال قبل در خانه با دانمارک مسابقه دادند و پس از آن به فینال رسیدند.

پیروزی هلند مقابل ترکیه

در دیگر مسابقه این مرحله دو تیم ترکیه و هلند به مصاف یکدیگر رفتند. نارنجی‌پوشان از همان ابتدا بازی را هجومی آغاز کردند و در ده دقیقه نخست می‌توانستند دروازه حریف را باز کنند اما توپ‌های ٔآنها با بدشانسی وارد دروازه حریف نمی‌شد.

در دقیقه ۳۵ ترک‌ها روی یک غافلگیری موفق شدند گل اول مسابقه را وارد دروازه هلند کنند و ۴۵ دقیقه نیمه نخست با همان تک گل به پایان رسید.

با شروع نیمه دون هلندی‌ها فشار زیادی روی دروازه ترکیه آوردند تا اینکه این حملات در دقیقه ۷۰ جواب داد و گل تساوی وارد دروازه ترکیه شد. شاگردان رونالد کومان به حملات خود ادامه دادند و در دقیقه ۷۸ موفق شدند گل دوم را هم وارد دروازه حریف نمایند.

در نهایت این مسابقه پرهیجان با همان نتیجه ۲-۱ به سود هلند به پایان رسید تا نارنجی‌ پوشان هم پس از ۲۴ سال به جمع ۴ تیم برتر اروپا راه یابند.

به این ترتیب فرانسه و اسپانیا یک بازی مرحله نیمه نهایی و انگلستان و هلند هم دیگر مسابقه این مرحله را برگزار خواهند کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو ۲۰۲۴؛ اسپانیا با شکست میزبان به نیمه نهایی رسید؛ فرانسه در ضربات پنالتی پرتغال را حذف کرد

شادی گل جنجالی مدافع ترک در یورو۲۰۲۴؛ یوفا در خصوص شائبه ترویج افراطٰ‌ٰٰ‌گرایی تحقیق می‌کند

یورو ۲۰۲۴؛ شگفتی‌سازی ترکیه در شب پیروزی کوبنده لاله‌های نارنجی