Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حملات هوایی به غزه؛ فلسطینی‌ها: مدیر اورژانس کشته شد؛ اسرائیل: فرمانده ارشد حماس را هدف قرار دادیم

حمله هوایی اسرائیل به نوارغزه
حمله هوایی اسرائیل به نوارغزه Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های بهداشتی غزه اعلام کردند که در حمله هوایی اسرائیل به یک کلینیک پزشکی در شهر غزه، مدیر آمبولانس و اورژانس این شهر کشته شد، در حالی که ارتش اسرائیل تاکید دارد که نیروی هوایی این کشور یکی از فرماندهان ارشد حماس را هدف قرار داده است.

آگهی

مقام‌های بهداشتی غزه هویت فرد کشته شده را هانی جعفراوی اعلام کردند. ارتش اسرائیل نیز روز دوشنبه از هدف قرار دادن محمد صلاح، از فرماندهان ارشد گروه تروریستی حماس و مسئول بخش توسعه تسلیحاتی این گروه خبر داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است: «صلاح مسئول پروژه توسعه تسلیحات استراتژیک برای سازمان تروریستی حماس بود و او فرماندهی تعدادی از جوخه‌‌های تروریستی حماس را که روی توسعه سلاح کار می‌کردند، بر عهده داشت.»

در مقابل، مقام‌های بهداشتی غزه می‌گویند که با کشته شدن آقای جعفراوی شمار اعضاء کادر درمانی کشته شده در طول حملات اسرائیل به نوار غزه طی بیش از ۸ ماه گذشته به ۵۰۰ نفر رسیده است.

رسانه های فلسطینی گزارش دادند که جنگنده‌های اسرائیل یک درمانگاه را در محله درج واقع در مرکز شهر غزه، بمباران کردند که منجر به کشته  شدن دو عضو کادر درمانی غزه از جمله آقای جعفراوی شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

ارتش اسرائیل هم گزارش داد که یک فروند هواپیمای نیروی هوایی این کشور عصر دیروز (یکشنبه) محمد صلاح را هدف گرفت و کشت. البته تا کنون حماس واکنشی نسبت به بیانیه ارتش اسرائیل نشان نداده است.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد نیروهایش در ادامه عملیات خود در رفح موفق به انهدام سکوهای موشکی در منطقه تل‌السلطان (غرب شهر) شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله اسرائیل به چادرهای آوارگان فلسطینی در نزدیکی بیمارستان صلیب سرخ در رفح ده‌ها کشته بر جای گذاشت

تخلیه باغ وحش رفح پیش از حمله اسرائیل؛ چند حیوان باقی مانده در خطر مرگ هستند

منابع پزشکی غزه: دست‌کم ۱۲ فلسطینی در حملات هوایی جدید اسرائيل به رفح کشته شدند