Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کارکنان فرودگاه: چرا نباید به چمدانتان روبان ببندید

canva
canva Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از مردم هنگام انجام سفرهای هوایی، نوارهای رنگارنگی را دور دسته چمدان خود می‌بندند تا بتوانند در پایان سفر و هنگام تحویل گرفتن چمدان‌ها، آن را در میان انبوه چمدان مسافران به راحتی تشخیص دهند.

آگهی

اما به گفته یکی از کارکنان فرودگاه دوبلین در مصاحبه با رسانه ایرلندی «RSVP Live»، همین کار مسافران یکی از دلایل مهم «گم شدن چمدان‌ها» در فرودگاه‌ها است.

زیرا برچسب‌های دیجیتالی شناسایی چمدان‌ها نیز معمولا به دسته چمدان وصل می‌شوند؛ بنابراین گاه همین روبان‌های رنگین روی آنها را می‌پوشانند و مانع از اسکن درست برچسب‌ها و شناسایی اتوماتیک آنها می‌شوند.

اگر نتوان چمدان را بطور خودکار و به کمک برچسب دیجیتالی که دارد اسکن و شناسایی کرد، آنگاه کار پردازش آنها باید بصورت دستی انجام شود که روندی کُند و وقت‌گیر است و همین تاخیر ممکن است باعث شود که چمدان شما به پروازتان نرسد.

این کارمند فرودگاه همچنین می‌گوید که باید برچسب‌های قدیمی را از چمدان‌ها حذف کرد؛ زیرا آنها نیز می‌توانند باعث ایجاد اشتباه در روند اسکن چمدان‌ها شوند.

یک توصیه دیگر این رسانه ایرلندی به مخاطبانش این است که هرگز شیرینی مارزیپان (تهیه شده از خمیر بادام) را در جریان سفرهای هوایی در چمدان خود قرار ندهید.

زیرا چگالی این شیرینی بسیار شبیه به برخی مواد منفجره است و باعث می‌شود که زنگ خطر امنیتی فرودگاه به صدا درآید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بدون چمدان سفر کنید؛ یک شرکت ژاپنی به شما لباس قرض می‌دهد

«چمدان قرمز»، روایتی از زندگی زنان تحت سلطه در ایران نامزد بهترین فیلم کوتاه اسکار شد

هرج و مرج در فرودگاه‌ها؛ هواپیمایی کانتاس از مدیرانش خواست به جابجایی چمدان‌ها کمک کنند