Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند

راه‌اندازی برنامه دوستیابی توسط دولت در ژاپن
راه‌اندازی برنامه دوستیابی توسط دولت در ژاپن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات شهری پایتخت ژاپن می‌گویند به منظور تشویق افراد به ازدواج و بالا بردن نرخ رشد جمعیت قصد دارند یک برنامه دوستیابی را راه‌اندازی کنند.

آگهی

یک مقام رسمی در شهرداری توکیو گفت که دولت برنامه دوستیابی خود را در اوایل تابستان امسال و به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای جبران کاهش نرخ موالید به راه خواهد انداخت.

وی که مسئول برنامه دوستیابی جدید است، گفت: «ما دریافتیم ۷۰ درصد از افرادی که می‌خواهند ازدواج کنند به طور فعال در رویدادهای دوستیابی شرکت نمی‌کنند یا در برنامه‌ها عضو نمی‌شوند تا به دنبال شریک زندگی خود بگردند. ما می‌خواهیم آن‌ها را یک هُل ملایم بدهیم تا یک نفر را پیدا کنند.»

کاربران برای استفاده از این اپلیکیشن باید مدارکی را ارائه کنند که ثابت کند به صورت قانونی مجرد هستند. آن‌ها همچنین باید برگه‌ای مبنی بر تمایل به ازدواج را امضا کنند.

اعلام درآمد در برنامه‌های دوستیابی ژاپنی رایج است، اما کاربران در برنامه دوستیابی توکیو برای اثبات حقوق سالانه خود به برگه گواهی مالیاتی رسمی نیاز خواهند داشت. مصاحبه برای تایید هویت کاربر نیز به عنوان بخشی از فرآیند ثبت‌نام برای اپلیکیشن توکیو الزامی است.

این اپلیکیشن از اواخر سال گذشته به صورت آزمایشی و رایگان در دسترس قرار گرفته است.

سازماندهی رویدادهای دوستیابی در ژاپن برای شهرداری‌ها غیرعادی نیست، اما به ندرت پیش می‌آید که یک شهرداری محلی خود اپلیکیشنی را توسعه دهد.

ژاپن در سال‌های اخیر با معضل کمبود جمعیت مواجه بوده است
ژاپن در سال‌های اخیر با معضل کمبود جمعیت مواجه بوده استعکس: آسوشیتد پرس

با این وجود بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به موفقیت این طرح‌ها ابراز تردید کرده‌اند. یک کاربر نوشت: «این کاری است که دولت باید با مالیات ما انجام دهد؟»

در سوی مقابل اما شماری دیگر اظهار کردند که علاقه‌مند به این برنامه هستند، زیرا احساس امنیت بیشتری می‌کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

سال گذشته تعداد موالید سالیانه در ژاپن به پایین‌ترین حد خود و برابر با بیش از دو برابر تعداد مرگ و میر ثبت‌شده رسید.

داده‌های دولتی نشان می‌دهند که تعداد موالید جدید برای هشتمین سال متوالی کاهش نشان می‌دهد. در سال ۲۰۲۳ در حالی که ۷۶۰ هزار نوزاد در ژاپن به دنیا آمدند، تعداد فوتی‌ها یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بوده است.

ژاپن با کمبود فزاینده نیروی کار مواجه است و فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر، سیاست‌هایی از جمله کمک مالی به خانواده‌ها، دسترسی آسان‌تر به مراقبت از کودکان و مرخصی بیشتر والدین را وعده داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیش از ۹ میلیون خانه خالی در ژاپن؛ دلیل افزایش منازل فاقد سکنه چیست؟

بحران ازدواج در ژاپن؛ نام همه ژاپنی‌ها ظرف ۵ قرن آینده یکسان می‌شود

ثبت شدیدترین شیب کاهش جمعیت در ژاپن؛ آمار خارجی‌های مقیم رکورد زد