Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تلاطم ناشی از چاله هوایی در هواپیمای مسافربری سنگاپور یک کشته و ده‌ها مصدوم به جا گذاشت

بوئینگ ۷۷۷ خطوط هوایی سنگاپور که مجبور به فرود اضطراری در بانکوک شد
بوئینگ ۷۷۷ خطوط هوایی سنگاپور که مجبور به فرود اضطراری در بانکوک شد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورنیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک هواپیمای متعلق به خطوط هوایی سنگاپور که روز سه شنبه از لندن به هوا برخاسته بود به دلیل تلاطم شدید ناشی از چاله هوایی مجبور به فرود اضطراری در بانکوک شد.

آگهی

به گفته مقامات محلی، یک نفر در پی این حادثه جان باخته است؛ رسانه‌های محلی نیز پی از فرود هواپیما از زخمی شدن چند نفر دیگر خبر دادند.

هواپیمایی سنگاپور مشخص نکرد که مصدومیت‌ها و نیز مرگ یکی از مسافران در چه زمانی رخ داده است.

با این حال، فردی از میان مسافران این پرواز به خبرگزاری رویترز گفت که تلاطم ناشی از تکان‌های شدید پس از قرار گرفتن هواپیما در چاله هوایی سبب شد تا افرادی که کمربند ایمنی نبسته بودند به سمت بالا پرت شوند و به شدت به محفظه های بالای سر صندلی‌ها برخورد کنند.

رسانه های تایلندی از دست کم ۳۰ مصدوم خبر در این حادثه خبر می‌دهند، این در حالیست که هواپیمایی سنگاپور هنوز تعداد مصدومان را مشخص نکرده است.

شرکت هواپیمایی سنگاپور در بیانیه‌ای اعلام کرد که هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ این شرکت با ۲۱۱ مسافر و ۱۸ خدمه از لندن عازم این کشور بوده و در مسیر به دلیل تلاطم شدید ناشی از چاله هوایی مجبور به فرود اضطراری در بانکوک شده است

طبق داده های وبسایت FlightRadar24، هواپیمای سنگاپوری پس از حدود ۱۱ ساعت پرواز پس از بلند شدن از فرودگاه لندن، در حالی که به تایلند نزدیک می شد، ظرف مدت پنج دقیقه به سرعت ۶ هزار پا کاهش ارتفاع داد.

یک مسئول فرودگاه بانکوک در گفتگو با رویترز، جان باختن یکی از مسافران این پرواز را تایید کرد اما نتوانست تعداد کل مصدومان را مشخص کند.

طبق مطالعه‌ای که سال ۲۰۲۱ توسط هیئت ملی ایمنی حمل و نقل سنگاپور انجام شد، صدمات ناشی از تلاطم در خطوط هوایی این کشور، شایع ترین نوع حوادث محسوب می‌شود.

شرکت هواپیمایی سنگاپور که به طور گسترده به عنوان یکی از شرکت‌های هواپیمایی پیشرو جهان شناخته می‌شود، طی سال‌های اخیر با هیچ حادثه عمده‌ای مواجه نشده است.

آخرین حادثه برای هواپیماهای این شرکت که منجر به تلفات شد به پروازی مربوط می‌شود که اکتبر سال ۲۰۰۰ از سنگاپور به لس‌آنجلس انجام شد.

این هواپیما که توقفی در تایپه داشت، پس از برخاستن از باندی اشتباه در فرودگاه بین‌المللی تایوان به تجهیزات ساختمانی مجاور برخورد کرد و سرنگون شد. به گزارش رویترز، در این سانحه ۸۳ نفر از ۱۷۹ سرنشین هواپیما کشته شدند.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بهترین شرکت هواپیمایی جهان» سود سالانه را توزیع می‌کند؛ خدمه معادل ۸ ماه حقوق پاداش می‌گیرند

کاهش ارتفاع شدید هواپیمای بوئينگ در آسمان نیوزیلند دست‌کم ۵۰ زخمی برجای گذاشت

هر دو خلبان هواپیمای مسافری در وسط پرواز بخواب رفتند؛ چرخ بوئینگی نیز بهنگام برخاستن فرو افتاد