Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتهام «تجاوز جنسی به شارلوت لوئيس»؛ رومن پولانسکی در پرونده افترا به بازیگر بریتانیایی تبرئه شد

رومن پولانسکی
رومن پولانسکی Copyright AP photo
Copyright AP photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه کیفری پاریس، رومن پولانسکی کارگردان مشهور را از اتهام تهمت و افترا به شارلوت لوئیس بازیگر بریتانیایی پس از اینکه او را به تجاوز جنسی در نوجوانی متهم کرده بود، تبرئه کرد.

آگهی

این حکم البته تنها مربوط به اتهام افترا است و ارتباطی به پرونده تجاوز جنسی این کارگردان سرشناس به شارلوت لوئيس ندارد.

شارلوت لوئيس در سال ۲۰۱۰ پولانسکی را متهم کرد که در سال ۱۹۸۳ و زمانی که یک دختر نوجوان ۱۶ ساله بوده به بدترین شکل مورد تعرض جنسی این کارگردان نامدار قرار گرفته است. با این حال خانم لوئیس در سال ۱۹۸۶ در فیلم «دزدان دریایی» ساخته پولانسکی بازی کرد.

پولانسکی هم در سال ۲۰۱۹ در گفتگویی با مجله فرانسوی «مچ» اتهامات شارلوت لوئيس را «دروغی شنیع» خوانده بود. پس از آن  لوئیس از پولانسکی به اتهام افترا شکایت کرد.

لوئیس، ۵۶ ساله، در ماه مارس به دادگاه گفت که پولانسکی به او تجاوز و سپس به او افترا زده است. پولانسکی ۹۰ ساله که در پاریس زندگی می‌کند در هیچ یک از جلسات دادگاه شرکت نکرد و برای شنیدن حکم هم در دادگاه حاضر نشد.

این کارگردان برنده جایزه اسکار و سازنده آثار درخشانی چون پیانیست، بچه رزماری و محله چینی‌ها در طول دوران حرفه‌ای خود به تجاوزهای جنسی دیگری نیز متهم شده که خودش تمام آنها را رد می‌کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پولانسکی که به اتهام تجاوز به یک نوجوان ۱۳ ساله در سال ۱۹۷۷ در ایالات متحده تحت تعقیب است در سال ۱۹۷۸ به اروپا آمد. در طول این سالها فرانسه، سوئیس و لهستان که محل زندگی او بوده‌اند، درخواست‌های آمریکا برای استرداد این کارگردان سرشناس را رد کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتهام «آزار جنسی» علیه پولانسکی؛ کارگردان «دزدان دریایی» به دلیل افترا به شاکی خود محاکمه می‌شود

هیئت مدیرهٔ جایزهٔ سزار بر سر ماجرای پولانسکی استعفا دادند

پولانسکی با «متهم می‌کنم» نامزد بیشترین جایزه سزار و آماج انتقادها شد