Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش شولتس به تظاهرات بی‌سابقه اسلام‌گرایان افراطی در آلمان: این اقدامات بدون عواقب نخواهد بود

صدر اعظم آلمان
صدر اعظم آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اولاف شولتس صدر اعظم آلمان در واکنش به حضور هزار نفر از مسلمانان در تظاهراتی بی‌سابقه که خواستار اجرای شریعت اسلامی در این کشور در قلب اروپا شده بودند، تهدید کرد که چنین اقداماتی بدون عواقب بخواهد بود.

آگهی

بیش از هزار نفر روز شنبه ۲۸ آوریل از اسلام‌گرایان در تظاهراتی کم‌سابقه روز شنبه در هامبورگ به خیابان‌ها آمدند و برخی از آنها خواستار ایجاد خلافت شدند. 

اولاف شولتس، صدر اعظم آلمان در واکنش به این تجمع گفته است که چنین اقداماتی عواقبی با خود به همراه خواهد داشت. 

در این تظاهرات که بیش از هزار نفر در این شهر شمالی آلمان به خیابان‌ها آمده بودند، برخی از حاضرین پوسترهایی در دست داشتند که خواستار اجرای قوانین شریعت و همچنین ایجاد خلافت اسلامی بودند. 

این تظاهرات از سوی گروه «مسلم اینتراکتیو» راه‌اندازی شده که مجموعه‌ای اسلام‌گرای تندرو است که  که سرویس‌های اطلاعاتی داخلی آلمان آن را به عنوان یک سازمان افراطی می‌شناسند.  رهبر این گروه که جو آده بواتنگ نام دارد فردی ۲۵ ساله است که خود را رحیم بواتنگ نامیده است. تظاهرکنندگان در اعتراضات خیابانی خود شعارهایی نظیر الله اکبر سر می‌دادند. 

شولتس در نشست خبری در کنار نخست‌وزیر مونته‌نگرو در این خصوص گفت: «کاملا واضح است که باید با استفاده از امکانات و گزینه‌های موجود در قانون اساسی با تمام فعالیت‌های اسلام‌گرایانه مقابله کرد.» او همچنین اضافه کرد که هرگونه اقدام مجرمانه پیگرد قانونی خواهد داشت. 

همچنین نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان، در توییتر در این خصوص نوشت: «هر کسی که خواهان خلافت باشد، جای اشتباهی آمده است و آلمان جای این چیزها نیست.» 

این اعتراض در حالی صورت می‌گیرد که گروه‌های دست‌راستی در ماه‌های اخیر به شدت با تمرکز بر خطرات موجود از سوی اسلام‌گرایان افراطی و همچنین مهاجران تلاش دارند قدرت را در این کشور به دست بگیرند و رخ دادن چنین تظاهراتی بیش از همه راست افراطی آلمان را خوشحال خواهد کرد و این گروه می‌تواند از این اتفاقات برای پیشبرد اهداف سیاسی خود در کشور سود ببرد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در عین حال برخی هم معتقدند دولت آلمان به اندازه کافی از مسلمانان در برابر تبعیض حفاظت نمی‌کند و دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید این کشور فاقد یک تعریف کاربردی مورد نژادپرستی ضد مسلمانان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان دستیار یک سیاستمدار حزب راست افراطی را به اتهام جاسوسی برای چین بازداشت کرد

سه آلمانی به ظن جاسوسی برای چین دستگیر شدند

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد