Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خاطره جنگ ویتنام زنده شد؛ معترضان به جنگ غزه ساختمان هامیلتون دانشگاه کلمبیا را تصرف کردند

تصرف ساختمان هامیلتون در دانشگاه کلمبیا توسط معترضان هوادار فلسطینی‌ها
تصرف ساختمان هامیلتون در دانشگاه کلمبیا توسط معترضان هوادار فلسطینی‌ها Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معترضان هوادار فلسطینی‌ها روز سه‌شنبه ۳۰ آوریل ساختمان هامیلتون، که یکی از مراکز اصلی دانشگاه کلمبیا در نیویورک آمریکا است را به تصرف خود درآوردند.

آگهی

تصرف سالن هامیلتون پس از آن انجام شد که مدیران دانشگاه کلمبیا صدور احکام تعلیق دانشجویانی که حاضر به برچیدن چادرهای تحصنشان در محوطه دانشگاه نشدند را آغاز کرد.

دانشجویان معترض به مدیریت جنگ غزه دوشنبه شب به وقت محلی چادرهای تحصن خود را به درون ساختمان هامیلتون منتقل کردند.

ساختمان هامیلتون، همان ساختمانی است که دانشجویان دانشگاه کلمبیا در سال ۱۹۶۸ در اعتراض به جنگ ویتنام در آن تحصن کرده بودند.

گروهی که رهبری دانشجویان متحصن در ساختمان هامیلتون را برعهده دارد، نام این ساختمان را به «هند»، دختر شش ساله‌ای که در جریان حملات اسرائیل به غزه کشته شد، تغییر داد.

معترضان هوادار فلسطینی‌ها اعلام کردند تا زمانی که دانشگاه کلمبیا سرمایه مالی خود را از شرکت‌هایی مانند بوئینگ که با ارتش اسرائیل همکاری دارند، بیرون نکشد و همچنین همکاری خود را با مراکز دانشگاهی اسرائیل متوقف نکند، ساختمان همیلتون را ترک نخواهند کرد.

دانشگاه کلمبیا با رد خواسته دانشجویان معترض، صدور احکام تعلیق دانشجویان «خاطی» را آغاز کرد.

درخواست دانشجویان دانشگاه کلمبیا مشابه درخواست‌های دیگر دانشجویان معترض به مدیریت جنگ غزه در بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا است.

دانشگاه کلمبیا در روزهای گذشته شاهد یک رشته تجمعاتی بوده است که به حمایت آمریکا از اسرائیل در جنگ غزه معترض بودند. این اعتراض‌ها که با بازداشت معترضان همراه شد، به ده‌ها دانشگاه در آمریکا و همچنین برخی کشورهای اروپایی سرایت کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

صبح روز سه‌شنبه، پلیس آمریکا برای برچیدن چادرهای اعتراضی معترضان در دانشگاه کارولینای شمالی وارد عمل شد. برخی از تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از بازداشت چند معترض در این دانشگاه حکایت دارند.

تجمعات اعتراضی علیه جنگ غزه به یک چالش مدیریتی برای مسئولان دانشگاه‌ها تبدیل شده است، زیرا آن‌ها باید میان «آزادی بیان» معترضان و شکایت‌های منتقدان که این تجمعات را «یهودی‌ستیزانه» می‌دانند، تعادل برقرار کنند.

سازمان‌دهندگان تجمعات اعتراضی در دانشگاه‌ها، اتهام‌های «یهودی‌ستیزی» را رد و اعلام می‌کنند که اعتراض آن‌ها به دولت اسرائیل و مدیریت جنگ غزه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا پنج یگان امنیتی اسرائیل را ناقض حقوق بشر خواند؛ کمک‌های نظامی اما متوقف نمی‌شود

تظاهرات دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا و فرانسه؛ فعالان در کلمبیا یک ترم تعلیق شدند

ادامه اعتراضات حامیان فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا؛ پلیس ۲۰۰ نفر دیگر را دستگیر کرد