Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تصویر «افسانه‌ای» گرجستان با رقص‌های گروه باله ملی سوخیشویلی در سارایوو

باله ملی سوخیشویلی گرجستان
باله ملی سوخیشویلی گرجستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  AP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رقص‌های باله ملی سوخیشویلی گرجستان مشاهیر ملی و تاریخ گرجستان را به تصویر می‌کشد.

آگهی

رقصندگان باله ملی سوخیشویلی گرجستان مجموعه اجراهای خود را در سارایوو، پایتخت بوسنی هرزگوین آغاز کردند. این اجرای دو ساعته شامل رقص‌های سنتی مردانه و زنانه مختلف به همراه اجرای ارکستر کوچک این گروه است. رقص‌های باله ملی سوخیشویلی گرجستان مشاهیر ملی و تاریخ گرجستان را به تصویر می‌کشد.

زوج هنرمند ایزیکو سوخیشویلی و نینو رامیشویلی گروه باله سوخوشیولی را نزدیک به ۸۰ سال پیش تاسیس کردند تا سنت‌های رقص و اجراهای کشور خود را حفظ کنند. امروز، فرزندان آنها همچنان مدیر و مسئول این گروه باله هستند و اجراهای جدید را به ضائقه‌های امروزی تطبیق می‌دهند.

نینو سوخیشویلی، مدیر کل فعلی گروه و نوه بنیانگذاران در این باره توضیح می‌دهد:‌ «گروه رقص ما ملی و دولتی، اما در عین حال یک میراث خانوادگی نیز هست و تاکنون سه نسل از خانواده من زندگی خود را وقف آن کرده‌اند.»

وی توضیح می‌دهد که این گروه باله ده‌ها قطعه رقص سنتی و همراه با تغییر لباس رقصندگان دارد. او می‌گوید این قطعه چیزی شبیه به «یک افسانه» را درباره گرجستان به تصویر می‌کشد. به گفته وی، محتوای رقص‌ها شامل «جنبه‌هایی از زندگی گرج‌هاست. او می‌افزاید:‌ «افرادی که چیزی درباره کشور ما نمی‌دانند، پس از اجرا تصویری از اینکه ما چه مردمی هستیم و چه کشوری داریم پیدا می‌کنند. »

حفظ اجراهای با کیفیت بالایی که گروه سوخیشویلی در سطح جهانی به آن شهرت دارد، کار سختی برای اعضای گروه است. آنها تمرینات روزانه ۵ ساعته به علاوه نمایش‌های خود دارند و پیوسته در سفر به نقاط مختلف جهان برای معرفی کار خود هستند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقص سلاح مقاومت؛ «سیاره دزدیده شدۀ من» ساخته فرحناز شریفی برنده جشنواره بین‌المللی فیلم تسالونیکی شد

رقص میله در بیروت؛ دختران لبنانی برای فرار از استرس به کلاس‌ رقص پناه می‌آورند

رقص و آواز مردم برزیل در «روز ملی سامبا»