Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

زلنسکی خواستار شتاب در روند اجرایی شدن مصوبه کمک نظامی آمریکا به اوکراین شد

جنگ اوکراین
جنگ اوکراین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین خواستار شتاب در روند اجرایی شدن مصوبه کمک مالی بیش از ۶۰ میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین شد تا کی‌یف هرچه زودتر آن‌ها را دریافت کند.

آگهی

مجلس نمایندگان آمریکا روز شنبه ۲۰ آوریل با حمایت گسترده نمایندگان دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، چند بسته کمکی مالی پیشنهادی را از جمله برای حمایت از اوکراین به تصویب رساند.

انتظار می‌رود مجلس سنای آمریکا روز سه‌شنبه مصوبه کمک مالی ۹۵ میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین، اسرائیل و تایوان را تصویب کند و آن را برای امضا به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا بفرستد.

زلنسکی در حساب کاربری خود در ایکس نوشت که زمان میان اجرایی شدن مصوبه کمک مالی آمریکا به اوکراین و تقویت نظامیان اوکراینی باید تا حد امکان کوتاه باشد.

واکنش ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به مصوبه کمک مالی آمریکا به اوکراین

برخی از رهبران و تحلیلگران اوکراینی بر این نظرند که مصوبه کمک مالی آمریکا به اوکراین به کند شدن پیشروی تدریجی روسیه در سال سوم جنگ کمک می‌کند. البته آن‌ها در ادامه تأکید کرده‌اند که اوکراین برای از سرگیری حملاتش به روسیه به کمک‌های بیشتری نیار دارد.

آقای بایدن متعهد شده است که مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا را پس از تصویب در مجلس سنا به سرعت امضا کند تا اجرایی شود.

با وجود این، ارسال کمک‌های مالی جدید آمریکا به اوکراین هفته‌ها زمان خواهد برد تا کی‌یف بتواند با استفاده از آن‌ها به تقویت خطوط مقدم جنگ با روسیه مبادرت ورزد.

آقای زلنسکی روز یک‌شنبه در پاسخ به سوال شبکه خبری «ان‌بی‌سی» که آیا بسته کمک مالی آمریکا کمک می‌کند تا اوکراین در جنگ با روسیه پیروز شود یا موجب طولانی‌تر شدن این جنگ می‌شود، گفت که این به آن بستگی دارد که چه زمانی کی‌یف کمک‌ها را دریافت کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس‌جمهوری اوکراین برای نمونه به موضوع تحویل جنگنده‌های اف-۱۶ اشاره کرد و گفت که تصمیم برای ارسال این جنگنده‌ها به اوکراین سال پیش گرفته شده اما با گذشت یک سال هنوز به کی‌یف تحویل داده نشده‌اند.

رهبران کشورهای غربی روز یک‌شنبه از تصویب کمک‌های مالی آمریکا به اوکراین استقبال کردند اما روسیه در واکنش به آن اعلام کرد که تصویب این بسته باعث «ویرانی و مرگ بیشتر» در اوکراین خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا تایید کرد پنهانی سامانه موشکی دوربرد پیشرفته به اوکراین داده است

اوکراین ارائه خدمات کنسولی به مردان در سن خدمت نظامی را به حالت تعلیق درآورد

بریتانیا ۵۸۰ میلیون یورو کمک نظامی جدید در اختیار اوکراین می‌گذارد