یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند

یک ماهیگیر در تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۲۲ از کنار یک مته غیرفعال حفاری نفت در دریاچه ماراکایبو در ونزوئلا عبور می کند.
یک ماهیگیر در تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۲۲ از کنار یک مته غیرفعال حفاری نفت در دریاچه ماراکایبو در ونزوئلا عبور می کند. Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس یونان روز شنبه اعلام کرد که مقامات این کشور موفق به دستگیری یکی از اعضای ارشد یک باند بین‌المللی که فرآورده‌های نفتی آمریکای لاتین را برای فروش غیرقانونی در سراسر جهان قاچاق می کرد شدند. سود تخمینی این باند قاچاق سوخت بیش از ۲۱ میلیارد دلار برآورد شده است.

آگهی

یک مقام پلیس که ترجیح داد نامی از او فاش نشود به خبرگزاری رویترز گفت که این عضو باند قاچاق سوخت، یک تبعه ایتالیایی است و پیش‌تر حکم جلب او توسط پلیس بین‌الملل (اینترپل) صادر شده بود تا اینکه روز جمعه در حومه جنوبی شهر آتن او را مشاهده می‌کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این مقام امنیتی گفت که حکم جلب و استرداد این مرد به ونزوئلا به دلایل کیفری متعدد از جمله قاچاق و تجارت غیرقانونی منابع راهبردی صادر شده است.

 در بیانیه‌ پلیس اعلام شد که این گروه با سرقت فرآورده‌های سوختی، محموله‌های مورد نظر را در بنادری در آمریکای لاتین بر روی تانکرهای نفتی خود بارگیری می‌کردند و با خاموش کردن فرستنده‌های ردیابی،‌ معامله‌گران حوزه ترابری دریایی را فریب می‌دادند.

پلیس گفت که این سازمان جنایی بیش از ۲۱ میلیارد دلار از محل قاچاق فرآورده‌های سوختی سود برده است و همین موضوع سبب ضرر و زیان معامله‌گران و کشورها شده است.

در این بیانیه نام فرد مظنون فاش نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واشنگتن‌پست از طرح تازه آمریکا برای مقابله با قاچاق ادعایی اسلحه از ایران به یمن پرده برداشت

آمریکا یکی از رهبران یاکوزا را به تلاش برای قاچاق اورانیوم به ایران متهم کرد

خبرگزاری فرانسه «روش‌های پیچیده قاچاق سوخت» توسط کره شمالی را «افشا» کرد