آمار «دهشتناک» مرگ و میر تصادفات رانندگی در نوروز؛ ایران و اتحادیه اروپا به هم رسیدند

تصادف رانندگی در ایران
تصادف رانندگی در ایران Copyright عکس از ایرنا
Copyright عکس از ایرنا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حسن مومنی، رئیس پلیس راه ایران از جانباختن ۳۷۳ نفر در تصادفات نوروزی تا صبح شنبه خبر داد. به گفته آقای مومنی، بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر نیز در جریان این تصادفات مجروح شده‌اند.

آگهی

آقای مومنی یادآور که حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از مجروحان تصادفات رانندگی در ایران دچار معلولیت می‌شوند. او تاکید کرد که ۴۴ درصد از تصافات مرگبار در نوروز امسال به دلیل عدم توجه راننده به جلو رخ داده است.

در همین حال، تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور ایران نیز گفت که «سرعت غیر مطمئنه و خستگی و خواب‌آلودگی» از عوامل اصلی بروز تصادفات مرگبار رانندگی در نوروز امسال بوده است.

پلیس راهور تهران نیز روز شنبه اعلام کرد که ۱۱ نفر طی ۷ روز گذشته در تهران طی تصادفات رانندگی فوت شده‌اند.

سعید منتظرالمهدی، سخنگو و معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی ایران در یادداشتی که خبرگزاری فارس منتشر کرده، نوشت:«حتما این روزها به آمارهای حوادث رانندگی دقت کرده‌اید؛ تنها در کمتر از یک هفته تعداد زیادی جان خود را از دست داده و تعداد قابل توجهی هم معلول و مصدوم شده اند و تراژیک تر از آن این که میزان مرگ و میر سالانه ناشی از حوادث رانندگی کشورمان برابر با کل تلفات رانندگی ۲۷ کشور اروپایی است. آیا این آمار دهشتناک نیست؟»

آقای منتظرالمهدی ادامه داد: «لابد می گویید ماشین ها و جاده های ما کجا و خودروها و جاده های اروپا کجا. آری میان خودرو و جاده ما و آنها فاصله بسیار است اما به نظر نمی رسد که میان عامل انسانی ما و آنها تفاوتی باشد.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

مقایسه آمار مرگ و میر ناشی از تصادف‌های رانندگی میان ایران و اتحادیه اروپا توسط مقام‌های ایرانی در شرایطی است که تلفات رانندگی در اتحادیه اروپا به جمعیت ۴۴۸ میلیون نفری سالانه کمتر از ۲۰ هزار نفر است، رقمی نزدیک به ایران با جمعیت ۸۷ میلیون نفری.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصادف جاده‌ای در نزدیکی مرز یونان و ترکیه؛ پنج مهاجر جان باختند

تصادف قطار با خودرو در جنوب مجارستان ۵ کشته بر جا گذاشت

در تصادف اتوبوس در کنگو ده‌ها نفر زنده در آتش سوختند