Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخواست ۱۸ ماه حبس به‌دلیل غفلت در نگهداری از حدود ۱۷۰ سگ و گربه در یک آپارتمان کوچک

canva
canva Copyright  Photo
Copyright  Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان شهر نیس فرانسه روز سه‌شنبه برای زوجی که با ۱۵۹ گربه و هفت سگ در شرایطی شوکه‌کننده در یک آپارتمان ۸۰ متری در شهر نیس زندگی می‌کردند، درخواست ۱۸ ماه حبس تعلیقی کرد.

آگهی

قرار است دادگاه این شهر واقع در جنوب فرانسه، تا ۳ آوریل تصمیم خود را در این باره اعلام کند.

مأموران پلیس فرانسه که در ۱۲ فوریه ۲۰۲۳ میلادی مجبور به مداخله در یک مناقشه محله‌ای شده بودند، در داخل آپارتمانی با صحنه‌ای باورنکردنی روبرو شدند.

آنها در هر اتاق این آپارتمان ده‌ها حیوان به‌شدت تشنه و بی‌آب پیدا کردند که از سوء تغذیه رنج می‌بردند و بدنشان پوشیده از انگل‌ها و انواع آلودگی‌ها بود و کف و مبلمان آپارتمان نیز با ادرار، مدفوع و زباله پوشیده شده بود.

ماموران پلیس همچنین در حمام این آپارتمان جسد دست‌کم دو گربه و دو توله‌سگ را پیدا کردند که بدن برخی از آنها در وضعیت «تجزیه پیشرفته» قرار داشت. پس از پیدا کردن این حیوانات نیز با وجود مراقبت‌های کارشناسان، شش گربه دیگر جان باختند.

با این وجود زن ۶۸ ساله‌ای که صاحب آنها بود، تاکید داشت که این حیوانات «عشق‌های زندگی» او بودند.

او در جریان تحقیقات پلیس گفت که با توجه به وضعیت بد آپارتمان و حیوانات، او به دنبال راه حلی می‌گشته اما به دلیل عفونتی که گربه‌ها را گرفتار کرد و موج گرمایی که خودش را بیمار کرده بود، نتوانسته در این باره کاری بکند.

صاحب این گربه‌ها و شریک زندگی‌اش که ۵۲ سال داشته، درگیر یک پروسه حقوقی به دلیل عدم پرداخت اجاره‌بها بودند و به دلیل داشتن یک بدهی ۸ هزار یورویی در همین رابطه، باید آپارتمان را تخلیه می‌کردند.

درباره وضعیت این زوج پیش از این در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز به دلیل نگهداری ۱۳ گربه و یک سگ در یک آپارتمان ۱۸ متری تحقیقاتی انجام شده بود؛ اما این تحقیقات درنهایت بدون هیچ پیگیری بسته شده بود.

با این وجود این زن بار دیگر در سال ۲۰۱۸ میلادی سه گربه و سه سگ والدینش را نیز به خانه آورد. او سپس حدود ۳۰ گربه را که در یک ساختمان متروکه بودند، جمع‌آوری و به این حیوانات اضافه کرد؛ چراکه معتقد بود آنها در معرض خطر مسمومیت هستند. این حیوانات تولید مثل کردند و جمعیتشان افزایش یافت.

در جریان رسیدگی به این پرونده، بیش از بیست انجمن مدافع حقوق حیوانات خواستار دریافت بیش از ۲۰۰ هزار یورو به عنوان خسارت و بویژه جبران هزینه‌های درمان حیواناتی شدند که از این آپارتمان نجات داده‌اند و در حال حاضر تحت مراقبت هستند.

آنها نیز مانند دادستان خواستار صدور دستوری از سوی مقامات قضایی شدند تا نگهداری از حیوانات یا انجام فعالیت‌های مرتبط با آنها «برای همیشه و بطور قطعی» برای این زوج ممنوع شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیمارستانی در اسپانیا برای تقویت روحیه بیماران از سگ‌ها کمک می‌گیرد

سگ کشی در ایران؛ «ضدفرهنگی که در کمتر کشور مسلمانی دیده می‌شود»

حق نگهداری حیوانات خانگی بعد از طلاق؛ دادگاه اسپانیا حکم صادر کرد