هشدار بلینکن: دولت‌های مستبد قرار است در انبوه انتخابات‌ پیشرو با فن‌آوری‌های جدید مداخله کنند

آنتونی بلینکن در افتتاحیه اجلاس سران برای دموکراسی در کره جنوبی، مارس ۲۰۲۴
آنتونی بلینکن در افتتاحیه اجلاس سران برای دموکراسی در کره جنوبی، مارس ۲۰۲۴ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داد که دولت‌های مستبد قرار است در انبوه انتخابات‌ پیشرو در سراسر جهان مداخله کنند. رژیم‌های مستبد از فناوری برای تضعیف مردم‌سالاری استفاده می‌کنند.

آگهی

بلینکن روز دوشنبه در نشستی در اجلاس سران برای دموکراسی در سئول گفت: «تقریباً نیمی از مردم جهان امسال به پای صندوق‌های رای خواهند رفت – این یک سال انتخاباتی فوق‌العاده برای کشورها، یکی پس از دیگری است، اما شهروندان و نامزدهای انتخاباتی با سیلی از اطلاعات نادرست مواجه خواهند شد که موجب خفقان بحث‌های مدنی جدی خواهد شد.» 

وی اعلام کرد که ایالات متحده همچنان برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست در چین و روسیه فشار خواهد آورد.

رژیم‌های استبدادی از فناوری برای تضعیف مردم‌سالاری استفاده می‌کنند

آنتونی بلینکن،  بیان داشت که در مواجهه با تلاش‌های رژیم‌های مستبد و سرکوبگر برای به خدمت گرفتن فناوری در جهت تضعیف دموکراسی و حقوق بشر، باید کاری کرد که فناوری برای حفظ ارزش‌های مردم‌سالارانه مورد استفاده قرار گیرد.

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در ادامه با اشاره به اینکه پاسداشت مردم‌سالاری به یک تلاش جمعی نیاز دارد گفت که دولت‌های همفکر و مردمان آن‌ها برای ترویج انتخابات آزاد و عادلانه در کنار یکدیگر هستند.

آقای بلینکن در افتتاحیه اجلاس سران برای دموکراسی در کره جنوبی گفت: «از آنجایی که رژیم‌های مستبد و سرکوبگر فناوری‌های نوین را در جهت تضعیف دموکراسی و حقوق بشر به کار می‌گیرند، ما باید اطمینان حاصل کنیم که این فناوری‌ها از ارزش‌ها و هنجارهای مردم‌سالارانه پاسداری و از آن حمایت می‌کنند.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

سومین اجلاس سران برای دموکراسی قرار است از تاریخ ۱۸ تا ۲۰ مارس ۲۰۲۴ در سئول، پایتخت کره جنوبی برگزار شود. موضوع این اجلاس «دموکراسی برای نسل های آینده» است. این اجلاس سه روزه شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌ها، از جمله گروه‌های دموکراسی، جامعه مدنی و روز مشارکت جوانان خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین پس از پیروزی در انتخابات:حضور غرب در اوکراین می‌تواند جهان را در آستانه جنگ جهانی سوم قرار دهد

ترامپ: من انتخاب نشوم در آمریکا حمام خون به راه می‌افتد؛ پنس:از ریاست‌جمهوری دوباره او حمایت نمی‌کنم

«تهران به روسیه موشک‌ بالستیک بدهد، پروازهای ایران‌ایر به اروپا ممنوع می‌شود»