حمله به پادگان ارتش پاکستان در نزدیکی مرز افغانستان چندین کشته بر جای گذاشت

نیروهای امنیتی پاکستان در بیرون از یک اداره کمیسیون رای گیری به تاریخ دهم فوریه ۲۰۲۴
نیروهای امنیتی پاکستان در بیرون از یک اداره کمیسیون رای گیری به تاریخ دهم فوریه ۲۰۲۴ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش پاکستان اعلام کرد که شماری از افراد مسلح بامداد روز شنبه با استفاده از یک خودروی مملو از مواد منفجره و همچنین بمب‌های انتحاری به یک پاسگاه نظامی در پاکستان در نزدیکی افغانستان حمله کردند و هفت نفر از نیروهای امنیتی را کشتند.

آگهی

روابط عمومی ارتش پاکستان بدون نام بردن صریح از گروه شبه‌نظامی مسئول این حمله در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حادثه در شمال غربی پاکستان توسط شش فرد مهاجم انجام شد.

در این بیانیه آمده است: «تروریست‌ها یک خودروی حامل مواد منفجره را به این مقر نظامی کوبیدند و به دنبال آن حملات انتحاری متعددی انجام شد که منجر به فروریختن بخشی از یک ساختمان و شهادت پنج نفر شد». در ادامه آمده است که «دو نفر دیگر نیز در درگیری‌های متعاقب آن با شبه نظامیان کشته شدند.»

ساکنان منطقه مرزی وزیرستان در استان خیبر پختونخوای پاکستان اعلام کردند که در جریان این حمله درها و پنجره‌های منازل به لرزه در آمدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات دولتی و امنیتی پاکستان می‌گویند که حملات اینچنینی در ماه‌های اخیر افزایش یافته است. مسئولیت بسیاری از این حملات را گروه «طالبان پاکستان» بر عهده گرفته‌ که اکثرا از خاک افغانستان انجام شده است.

علیرغم اینکه حکومت طالبان در افغانستان هرگونه اجازه استفاده از خاک این کشور در پیشبرد حملات ستیزه‌جویان به داخل خاک پاکستان را تکذیب می‌کنند، اما به هر حال این موضوع بر روابط فی ما بین اسلام‌آباد و کابل آسیب زده است.

با وجود اینکه انتخابات ملی پاکستان در ماه فوریه تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد اما باز هم ۹ نفر در انفجارها، حملات نارنجکی و تیراندازی با اسلحه در روز انتخابات کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاکستان ساخت خط لوله واردات گاز ایران را پس از سال‌ها تصویب کرد

پاکستان بزرگترین قرارداد فروش جت جنگنده را با آذربایجان امضا می‌کند

هدف عملیات «مرگ بر سَرمَچار» پاکستان در خاک ایران کدام گروه جدایی‌طلب بوده است؟