Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آرارات میرزویان: ارمنستان در اندیشه پیوستن به اتحادیه اروپاست

پرچم اتحادیه اروپا
پرچم اتحادیه اروپا Copyright Markus Schreiber/Copyright 2016 The AP. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistribu
Copyright Markus Schreiber/Copyright 2016 The AP. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistribu
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارمنستان می‌گوید در حال بررسی درخواست عضویت در اتحادیه اروپا است، چرا که بدنبال ایجاد روابط نزدیکتر با غرب در مواجهه با تنش‌ها با متحد سنتی خود، روسیه است.

آگهی

آرارات میرزویان، وزیر امور خارجه ارمنستان روز جمعه ۸ مارس در مصاحبه با شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه گفت: «امروزه فرصت‌های جدید زیادی در ارمنستان تحت بحث و بررسی است و رازی نخواهد بود اگر بگویم که عضویت در اتحادیه اروپا را نیز شامل می‌شود.»

آقای میرزویان در حاشیه یک نشست دیپلماتیک در شهر آنتالیای ترکیه این اظهارات خود را بزبان آورد، در ترکیه‌ای که متحد جمهوری آذربایجان است و در واپس‌گیری اراضی قره‌باغ آذربایجان، از باکو حمایت کرد.

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۸ میلادی به روابط ایروان با اروپا و آمریکا تعمیق بخشیده و بارها خشم متحد سنتی خود، روسیه را که از آن دورتر و دورتر می‌شود، برانگیخته است.

آقای پاشینیان همزمان که تاکید دارد اتحادش با مسکو تاثیری در جنگ اوکراین ندارد، روسیه را متهم به تضعیف دولت خود می‌کند.

بزرگترین انتقاد ارمنستان از روسیه اما در ارتباط با آخرین جنگ بر سر قره‌باغ است. ارمنستان روسیه را متهم می‌کند که این کشور را در برابر همسایه و رقیب دیرینه‌‌اش آذربایجان که در سال های اخیر به مسکو نزدیکتر شده است، تنها گذاشت و در دفاع ناتوان بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انگشت اتهام مسکو به‌سمت ایروان؛ «آخرین اقدام ضد روسی ارمنستان، دست‌پخت کشورهای غربی است»

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست

کارت زردی به اوربان برای دیدار با پوتین؛ آیا ریاست دوره‌ای مجارستان بر اتحادیه اروپا تعلیق می‌شود؟