قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»

هادی چوپان
هادی چوپان Copyright عکس از حساب اینستاگرام هادی چوپان
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هادی چوپان ستاره پرورش اندام ایران و قهرمان «مستر المپیا» روز شنبه ۲ مارس توانست عنوان قهرمانی مسابقات آرنولد کلاسیک سال ۲۰۲۴ را ازآن خود کند.

آگهی

مهمترین رقیب او در این مسابقات سامسون داودا، بدن‌ساز اهل نیجریه ساکن بریتانیا بود که سال گذشته نیز عنوان قهرمانی آرنولد کلاسیک ۲۰۲۳ را به دست آورده بود.

پیش از اعلام برنده نهایی این مسابقات، سامسون داودا جایزه «بهترین ژست» اد کورنی و هادی چوپان جایزه «بیشترین عضله» فرانکو کلمبو را نیز دریافت کردند.

پس از اعلام نام قهرمان این مسابقات، چوپان جایزه‌اش را از آرنولد شوارتزنگر دریافت کرد و در کنار آن برنده مبلغ ۳۰۰ هزار یورو نیز شد.

او در جریان گفتگو با آرنولد شوارتزنگر گفت: «زمانی که بچه بودم، پول زیادی خرج می‌کردم تا فیلم‌هایت را ببینم. بزرگترین آرزویم هم این بود که یک روز آرنولد را از نزدیک ببینم و عکس بگیرم. امروز با آرنولد هر دو قهرمان مستر المپیا هستیم. هر دو برای دنیا قهرمان هستیم و اسطوره آرزوهایم به من جایزه و کاپ می‌دهد. باعث افتخار من است که بزرگترین بدن‌ساز دنیا امروز به من مدال و کاپ می‌دهد. من خیلی خوشحالم؛ برای اینکه شما را می‌بینم و کنار شما ایستادم و افتخار می‌کنم که یک عکس با شما دارم.»

 آرنولد شوارتزنگر نیز به هادی چوپان پیروزی‌اش را تبریک گفت و افزود: «تو بدون شک بهترین بودی.»

آرنولد شوارتزنگر در پایان این مسابقات همچنین اعلام کرد که در سال ۲۰۲۵ میلادی رقم جایزه قهرمان مسابقات اوپن مردان آرنولد کلاسیک به ۵۰۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت.

انتظار می‌رود هادی چوپان بار دیگر در ماه اکتبر امسال برای شرکت در مسابقات مستر المپیا در لاس وگاس رهسپار ایالات متحده شود. 

به نوشته خبرگزاری مهر، با کسب عنوان قهرمانی امسال، هادی چوپان به پنجمین قهرمان پرورش اندام تاریخ پس از رونی کلمن، جی کاتلر، دکستر جکسون و برندون کوری تبدیل شده است که سابقه قهرمانی در هر دو مسابقه معتبر مسترالمپیا و آرنولد کلاسیک را دارد.

او همچنین پس کوین لورون، فلکس ویلر و ویلیام بوناک به چهارمین قهرمان پرورش اندام تبدیل شد که در اولین حضور خود در مسابقات آرنولدکلاسیک، به مقام قهرمانی رسیده است.

هادی چوپان در سال ۲۰۲۲ میلادی پس از کسب عنوان قهرمانی مستر المپیا، اعلام کرد که جایزه‌اش را به «بانوان ایران و مردم ایران در هر کجای دنیا که هستند» تقدیم می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرنولد شواتزنگر «خاطرات دردناک» دوران کودکی‌ و شکنجه‌های پدرش را بازگو کرد

آرنولد شوارتزنگر با شهردار پاریس پیمان همکاری امضا کرد

بازگشت آرنولد شوارتزنگر به فیلم ترمیناتور