مونیکا لوینسکی در کارزار جدید خود مردم را به رای دادن تشویق می‌کند

مونیکا لوینسکی، کارآموز سابق کاخ سفید که رابطه‌اش با بیل کلینتون او را به شهرت رساند
مونیکا لوینسکی، کارآموز سابق کاخ سفید که رابطه‌اش با بیل کلینتون او را به شهرت رساند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مونیکا لوینسکی، کارآموز سابق کاخ سفید که رابطه‌اش با بیل کلینتون او را به شهرت رساند و رئیس‌جمهور وقت آمریکا را تا آستانه برکناری پیش برد به تازگی با پیوستن به یک شرکت مد و لباس سعی دارد مردم آمریکا را تشویق به رای دادن کند.

آگهی

خانم لوینسکی که حالا سال‌هاست به عنوان یک کنش‌گر اجتماعی فعالیت می‌کند به تازگی توسط خانه مد «Reformation» به عنوان رهبر یکی از کمپین‌های این شرکت انتخاب شده است.

این کمپین با عنوان «شما قدرت دارید» روز دوشنبه با همکاری سازمان «Vote.org» که در زمینه مشارکت مردم در راگیری فعالیت می‌‌کند، راه اندازی شد.

هدف کمپین این است که «قدرت رای دادن» را به مردم «یادآوری» کند.

خانم لوینسکی در بیانیه‌ای نوشت که «رای‌گیری» راهی برای «شنیده شدن» صدای ما است و «این تعیین‌کننده‌ترین و قدرتمندترین جنبه دموکراسی است».

او همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت «رای دادن همیشه مهم است»، اما مسائلی به ویژه در سال جاری باعث شده است که رای دهندگان ناامید و بی‌انگیزه شوند و این امر به طور معناداری بر میزان مشارکت مردم تاثیر می‌‌گذارد.

به گفته خانم لوینسکی به همین منظور «Reformation» قول داده است که صد در صد درآمد حاصل یکی از سویشرت‌های خود را که به رنگ کرمی است و روی آن عبارت «شما قدرت داری» نوشته شده را به «Vote.org» که یک گروه غیرحزبی مستقر در ایالات متحده است، اهدا کند.

خانه مد «Reformation» امیدوار است در قالب این کمپین با عرضه پوشاکی به بازار بتواند کسانی که این لباس‌‌ها را می‌پوشند، در سراسر جهان به شرکت در فعالیت‌های مدنی ترغیب کند.

این برند در وبسایت خود نوشت که همیشه هدف آن‌ها اولویت قرار دادن «مردم و کره زمین» بوده است و «رای دادن یکی از راه‌های اصلی» برای رسیدن به این هدف است.

سازمان حمایت از رای دهندگان «Vote.org» در بیانیه‌ای جداگانه نوشت که یک لباس به تنهایی نمی‌تواند اتحاد ایجاد کند اما پوشیدن آن و رفتن به پای صندوق‌های رای، مکان خوبی برای شروع است.

خانم لوینسکی که حالا به عنوان یک کنش‌گر اجتماعی فعال است، مدت‌هاست علیه پدیده موسوم به «قلدری سایبری» فعالیت می‌کند. همان چیزی که خودش مدت‌ها قبل تجربه کرده بود.

قلدری سایبری نوعی آزار و اذیت آنلاین است که از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اتفاق می‌افتد. این آزار‌ها می‌تواند شامل به اشتراک گذاری یا ارسال اطلاعات خصوصی، غلط، تحقیرآمیز یا نادرست در مورد یک شخص باشد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

مونیکا لوینسکی پس از آشکار شدن رابطهٔ جنسی‌اش با بیل کلینتون، رییس جمهور وقت آمریکا، به شهرتی جهانی دست یافت. این رابطه زمانی اتفاق افتاد که لوینسکی در سال ۱۹۹۵ و زمانی که تنها ۲۱ سال داشت به عنوان کارآموز در کاخ سفید کار می‌کرد. با این که آقای کلینتون در آن زمان از استیضاح در امان ماند اما این رسوایی به شدت دومین دوره ریاست‌جمهوری او را از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ تحت تأثیر قرار داد.

خانم لوینسکی در سال ۲۰۱۸ گفت که رابطه آنها یک «سوء استفاده فاحش از قدرت» از سوی آقای کلینتون بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری انتخابات پارلمانی به سبک بلاروس؛‌ لوکاشنکو همزمان برای هفتمین دوره ریاست جمهوری‌ خیز برداشت

طنین شعار انتخاباتی ترامپ از زبان خاویر میلی در آمریکا؛ «عظمت را دوباره به آرژانتین بازمی‌گردانیم»

محاکمه ترامپ در نیویورک ۲۰ روز پس از «سه‌شنبه بزرگ» انتخابات مقدماتی آغاز می‌شود