طنین شعار انتخاباتی ترامپ از زبان خاویر میلی در آمریکا؛ «عظمت را دوباره به آرژانتین بازمی‌گردانیم»

خاویر میلی در نشست سالانه محافظه‌کاران آمریکا به تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۲۴
خاویر میلی در نشست سالانه محافظه‌کاران آمریکا به تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۲۴ Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خاویر میلِی، رئیس ‌جمهوری آرژانتین و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده در حالی که روز شنبه در حاشیه کنفرانس سالانه محافظه‌کاران با یکدیگر ملاقات کردند، هردو خواستار «عظمت بخشی دوباره» به کشورهایشان شدند.

آگهی

این دو سیاستمدار راست‌گرا و دوآتیشه که به مدل موهای متمایزی که دارند، خطابه‌های گزنده‌ای که می‌کنند و سرکشی کردن از هنجارهای سنتی سیاسی شناخته می‌شوند؛ هر کدام بطور جداگانه در «کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران» (به اختصار: سی‌پک، CPAC) در واشنگتن سخنرانی کردند و در حاشیه این نشست سالانه با یکدیگر ملاقات کردند.

هر دوی آنها مشتاق بودند که شعار انتخاباتی دونالد ترامپ با مضمون «عظمت را دوباره به آمریکا بازگردانیم» را برای کشور آرژانتین در قاره آمریکای جنوبی نیز مورد استفاده قرار دهند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در حالی که این دو چهره راستگرا در پشت صحنه این کنفرانس با هم گپ و گفتی داشتند و عکس می‌گرفتند، ترامپ گفت: «عظمت را دوباره به آرژانتین بازگردانیم.»

دونالد ترامپ علیرغم اینکه با مشکلات حقوقی بی‌شماری روبرو است، اما خود را برای یک رقابت انتخاباتی تازه با جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی ایالات متحده آمریکا  آماده می‌کند تا بلکه بتواند شکست سال ۲۰۲۰ خود در مقابل دموکرات‌ها را در ماه نوامبر جبران کند.

فضای کنفرانی سی‌پَک به گونه‌ای بود که گویی ترامپ در زمین چمن خانگی بازی دارد و از سوی حضار با رویی بسیار  خوش مورد استقبال قرار گرفت.

ترامپ در جریان سخنرانی خود گفت که خاویر میلی «به موفقیت‌های زیادی دست یافته است، او یک جنتلمن بزرگ است، او یک ماگا (MAGA) است.» 

ماگا مخفف شده شعار انتخاباتی «عظمت را دوباره به آمریکا بازگردانیم» است که از قضا اگر به جای نام آمریکا از نام آرژانتین استفاده شود،‌ باز هم مخفف آن (MAGA) تغییر نخواهد کرد.

سخنرانی دونالد ترامپ در نشست سالانه سی پک به تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۲۴
سخنرانی دونالد ترامپ در نشست سالانه سی پک به تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۲۴آسوشیتدپرس

آقای میلی که سال گذشته میلادی موفق شد سوار بر موجی از نارضایتی مردم بابت چندین دهه بحران اقتصادی انتخاب شود، بلافاصله سیاست مقررات‌زدایی گسترده اقتصادی را در دستور کار خود قرار داد.

او همچنین ارزش واحد پولی «پزو» و همچنین یارانه‌های دولتی را کاهش داده است.

رئیس جمهوری آرژانتین خودش هم یکبار در سخنرانی از لفظ «ماگا» استفاده کرد.

او در جریان این سخنرانی‌ هشدار داد که جهان از ناحیه سوسیالیسم در خطر است و خاطرنشان کرد که «ما از عظمت بخشی دوباره به آرژانتین دست برنمی‌داریم.»

آزادی خود را رها نکنید، برای آزادی خود بجنگید زیرا اگر برای آزادی نجنگید شما را به بدبختی می کشاند.
خاویر میلی
رئیس جمهوری آرژانتین

وی در پایان درخواست کرد که «آزادی خود را رها نکنید، برای آزادی خود بجنگید زیرا اگر برای آزادی نجنگید شما را به بدبختی می کشاند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو: توافق احتمالی آتش‌بس فقط حمله نظامی به رفح را به تعویق می‌اندازد

ریشی سوناک از متحدان خواست تا در تصرف دارایی‌های روسیه و انتقال آن به اوکراین جسورتر ظاهر شوند

رای دادگاه آرژانتین: ایران مسئول حملات ۳۰ سال پیش به سفارت اسرائیل و مرکز یهودیان «آمیا» است