Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تعدادی از وسایل التون جان در یک حراجی به قیمت ۸ میلیون دلار به فروش رسیدند

التون جان، خواننده و نوازنده بریتانیایی در جریان تور خداحافظ
التون جان، خواننده و نوازنده بریتانیایی در جریان تور خداحافظ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تعدادی از وسایل سِر التون جان، اسطوره دنیای موسیقی در حراج کریستیز نیویورک در مجموع نزدیک به ۸ میلیون دلار به فروش رسیدند.

آگهی

در این حراجی یکی از پیانو‌های این خواننده و ترانه سرا بریتانیایی بیش از ۲۰۰ هزار دلار و آثار هنری که بنسکی، هنرمند معروف آنها را خلق کرده بود نیز به قیمت حدود ۲ میلیون دلار به فروش رسیدند.

علاوه بر این چکمه‌های نقره‌ای با علامت «E» و «J» که این خواننده در کنسرت‌هایش پوشیده بود نیز به قیمت ۹۴ هزار و ۵۰۰ دلار به فروش رسید. قبلا ارزش این چکمه‌‌ها بین ۵ تا ۱۰ هزار دلار تخمین زده شده بود. یکی از عینک‌های او نیز به قیمت بیش از ۲۲ هزار دلار خریداری شد.

حراج یادگاری‌ها و وسایل التون جان، روز چهارشنبه (۲۱ فوریه) آغاز شد و تا ۲۸ فوریه ادامه دارد. در طول این حراجی علاقمندان می‌توانند از میان صدها وسیله از جمله لباس‌هایی که این این پیانیست افسانه‌ای در کنسرت‌ها به تن کرده است را خریداری کنند. اکثر این اشیا و یادگاری‌ها در ویلای لوکس التون جان در آتلانتا که چندی پیش به فروش رفت، نگهداری می‌شدند.

این مجموعه که با همکاری دیوید فرنیش، همسر این خواننده، گردآوری شده است همچنین شامل کلکسیونی از آثار هنری کیت هرینگ، اندی وارهول، رابرت مپلتورپ و ریچارد اودون است.

التون جان که به خاطر آهنگ‌های «آهنگ تو»، «مرد موشکی»، «هنوز ایستاده‌ام»، «قربانی»، همچنین لباس‌های پر زرق و برق و مبارزه علیه بیماری ایدز شهرت دارد، سال گذشته میلادی پس از ۵۰ سال کار و فعالیت هنری آخرین اجرای زنده خود را با عنوان «آخرین وداع» در کنسرتی در سوئد برگزار کرد. او از سال ۲۰۱۸ تور کنسرت خداحافظی در سراسر جهان را آغاز کرده بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

سپتامبر گذشته، هزاران شی متعلق به فردی مرکوری یکی از اعضای گروه کوئین، به قیمت ۴۶.۵ میلیون یورو به فروش رسید، از جمله یک پیانوی بزرگ یاماها که این هنرمند تقریبا تمام آثار خود را روی آن ساخته بود. این پیانو به قیمت ۲ میلیون یورو به فروش رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کتابی درباره شکلات با قدمتی بالغ بر ۴۰۰ سال در پرتغال به حراج گذاشته می‌شود

ضیافت شام رهبر چین با شهید سهروردی؛ منو با امضای مائو در حراجی بوستون چند دلار به‌ فروش رفت؟

یکی از کلاه‌های ناپلئون نزدیک به ۲ میلیون یورو در حراج به فروش رفت