کشتی یونانی پس از آنکه در دریای سرخ مورد حمله قرار گرفت به بندر عدن رسید

یک کشتی فله‌بر (عکس از آرشیو)
یک کشتی فله‌بر (عکس از آرشیو) Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک کشتی فله‌بر که با پرچم یونان در حال حرکت بود در دریای سرخ مورد حمله قرار گرفت اما در نهایت موفق شد در بندر عدن پهلو بگیرد.

آگهی

برخی منابع گزارش داده‌اند که حمله به این کشتی در دریای سرخ احتمالا «به طور اشتباهی» از سوی نیروهای حوثی یمن صورت گرفت. حوثی‌ها از ماه نوامبر تاکنون به نشانه همبستگی با فلسطینیان ساکن نوار غزه به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ حمله می‌کنند.

آمریکا و بریتانیا تاکنون چند بار به مواضع نیروهای حوثی حمله کرده‌اند اما به نظر می‌رسد این حملات نتوانسته است حملات در دریای سرخ را متوقف کند. 

کشتی فله‌بر «سی چمپین» حامل غلات از آرژانتین بود. بندر عدن محل استقرار دولت یمن است که از سوی جامعه جهانی به عنوان دولت مشروع این کشور شناخته می‌شود. این در حالی است که نیروهای حوثی کنترل صنعا، پایتخت یمن را در دست دارند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزارت دریانوردی یونان گفته است که کشتی «سی چمپین» روز دوشنبه دو بار مورد حمله قرار گرفت اما در جریان این حملات به هیچ کدام از خدمه کشتی آسیبی نرسید. با این حال این وزارتخانه از آسیب دیدن یکی از شیشه‌های این کشتی خبر داده است.  

به گفته یک منبع آگاه در بندر عدن کشتی «سی چمپین» بار خود را در این بندر تخلیه می‌کند و پس از آن به سوی بندر حدیده خواهد رفت. بندر حدیده تحت کنترل نیروهای حوثی قرار دارد. این منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود افزود که حملات روز دوشنبه به این کشتی به «اشتباه» صورت گرفت. 

مقام‌های حوثی تاکنون به گزارش‌های منتشرشده در این باره واکنشی نشان نداده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله سایبری آمریکا به کشتی تجسسی ایرانی در دریای سرخ؛ «حملات حوثی‌ها کم شده است»

«حوثی‌ها» یک کشتی تجاری مرتبط با آمریکا را با دو موشک هدف قرار دادند

فرمانده آمریکایی: ذخایر موشک و پهپاد حوثی‌های یمن ته می‌کشد