Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تور اروپایی زلنسکی؛ اوکراین و فرانسه پیمان امنیتی ۱۰ ساله امضا کردند

زلنسکی در کنفرانس امنیتی مونیخ
زلنسکی در کنفرانس امنیتی مونیخ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولودیمیر زلنسکی رئيس جمهوری اوکراین که به اروپا سفر کرده از امضای یک پیمان امنیت جدید بلند مدت با فرانسه خبر داد.

آگهی

آقای زلنسکی که در حال بازدید از آلمان و فرانسه است تلاش می‌کند کمک‌های نظامی بیشتری را از کشورهای اروپایی جذب کند تا کشورش بتواند در مقابل حملات ارتش روسیه دوام بیاورد. 

رئيس جمهوری اوکراین در نشست خبری همراه با امانوئل ماکرون در خصوص این پیمان جدید گفت: «این یک توافق امنیتی جاه طلبانه و بسیار اساسی است. این جایگزینی برای کمک‌های آمریکا نیست. ما همه با هم هستیم و این اتحادها برای شکست روسیه ضروری است.»

ماکرون هم اعلام کرد که این پیمان جدید ۱۰ ساله شامل تهدات بیشتر فرانسه برای ارسال تسلیحات، آموزش سربازان و همچنین ۳ میلیارد یورو کمک نظامی به اوکراین در سال ۲۰۲۴ است.

 رئيس جمهوری فرانسه در نشست خبری مشترک با همتای اوکراینی خود همچنین گفت: «تعهد ما به اوکراین تضعیف نخواهد شد و حالا که ما شاهد این هستیم روسیه وارد مرحله جدیدی از تجاوزات خود علیه کشورهای اروپایی شده، باید با کمک به اوکراین، برای امنیت خود سرمایه‌گذاری کنیم.» 

زلنسکی پس از فرانسه وارد آلمان شد و در کنفرانس امنیتی مونیخ سخنرانی کرد. همزمان با توافقات اوکراین با فرانسه،  توفقات امنیتی ۱۰ ساله اوکراین با آلمان، برلین را متعهد می‌کند که با کمک‌های نظامی بیشتر از کی‌یف حمایت کند و روسیه را هم با تحریم‌ها و کنترل صادرات بیشتر تحت فشار قرار دهد. همچنین آلمان تضمین می‌کند که دارایی‌های روسیه همچنان مسدود باقی می‌مانند. 

دولت آلمان همچنین یک بسته حمایت فوری دیگر به ارزش ۱ میلیارد و ۱۳۰ میلیون یورو آماده کرده که بر دفاع هوایی و توپخانه متمرکز است. اولاف شولتس، صدر اعظم آلمان در این خصوص گفت: «روشن است که آلمان به حمایت از اوکراین مستقل در دفاع خود در برابر تهاجم روسیه ادامه خواهد داد.» 

زلنسکی هم با اشاره به اینکه دریافت‌ این کمک‌ها در شرایط فعلی بسیار مهم است به پیشرفت‌های ارتش روسیه اشاره و تاکید کرد سربازانش بسیار به این کمک‌های تسلیحاتی در خط مقدم احتیاط دارند. 

این دیدارها در حالی برگزار می‌شود که همزمان خبر مرگ الکسی ناوالنی، از مخالفان ولادیمیر پوتین که چند سالی در روسیه در زندان بود منتشر شده است. 

شولتس در این رابطه گفت: «وقتی ناوالنی پس از مسمومیت در آلمان در حال بهبودی بود با او ملاقات کردم و همچنین درباره شجاعت زیادی که بازگشت او به روسیه نیاز دارد با او صحبت کردم. او احتمالا اکنون هزینه این شجاعت را با جان خود پرداخته است.» 

زلنسکی در حالی وارد آلمان شده که جنگ با روسیه به سومین سال خود نزدیک می‌شود و این نخستین سفر خارجی او از زمانی است که رئيس جمهور اوکراین فرمانده ارتش خود را برکنار و فرماندهی نظامی این کشور را تغییر داده است. 

آلمان دومین متحد اوکراین پس از بریتانیا بود که توافقنامه امنیتی دوجانبه‌ای را امضا کرد و تاکید کرده که از کی‌یف برای رسیدن به هدف خود در جهت پیوستن به ناتو حمایت می‌کند. 

زلنسکی هنگام ورود به آلمان با اشاره به این پیمان‌های امنیتی جدید گفت: «با این فرصت‌های جدید ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که جنگ را در اسرع وقت و با شرایط عادلانه پایان دهیم و صلح پایدار را در منطقه تضمین نماییم.» 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اوکراین می گوید ترتیبات امنیتی با متحدان به هیچ وجه جایگزین هدف استراتژیک این کشور برای پیوستن به ناتو نخواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه «صدها» خودروی زرهی و موشک ضدهوایی در اختیار اوکراین قرار‌ می‌دهد

رئیس جمهوری اوکراین وارد عربستان شد؛ گفتگوهای صلح زلنسکی و بن‌سلمان در ریاض

نتایج نظرسنجی: تنها ۱۰ درصد اروپایی‌ها باور دارند که اوکراین می‌تواند روسیه را شکست دهد