Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ارتش ایران از طراحی «بومی» و تولید «انبوه» دستاوردهای جدید نظامی خبر داد

عکس تزئینی از یک بالگردارتش در رزمایش سال ۲۰۲۱
عکس تزئینی از یک بالگردارتش در رزمایش سال ۲۰۲۱ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌های ایران روز شنبه از طراحی و تولید سامانه‌های موشکی ضدزره و دوربین‌های ارتقا یافته توسط متخصصان هوانیروز ارتش خبر دادند.

آگهی

خبرگزاری‌های ایران روز شنبه گزارش دادند که هوانیروز ارتش این کشور از یک موشک «نقطه‌زن، هوشمند و دوربرد» جدید با قابلیت نصب بر روی بالگرد و همچنین چند دستاورد دیگر که گفته می‌شود توسط متخصصان ایرانی ساخته و تولید شده است، رونمایی کرد.

بر این اساس،‌ در مراسمی که روز شنبه با حضور عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش ایران و تعدادی دیگر از مقامات عالی رتبه نظامی این کشور در تهران برگزار شد، موشک هوا پایه ارتقا یافته «شفق» با برد ۲۰ کیلومتر به نمایش گذاشته شد.

موشک هوا به زمین شفق بر روی بالگردهای تهاجمی نصب می‌شود. بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، از دیگر خصوصیات این سامانه موشکی، «برخورداری از قابلیت Fire & Forget (بزن دررو)، سر جنگی ارتقا یافته و جستجوگر مادون‌قرمز است که در تمامی شرایط بد آب و هوایی و در طول تمامی ساعات شبانه روز» می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

سامانه دید در شب «یوسف» دارای هوش مصنوعی

عکس تزئینی از بالگرد سپاه در رزمایش سال ۲۰۲۲
عکس تزئینی از بالگرد سپاه در رزمایش سال ۲۰۲۲آسوشیتدپرس

در این نمایشگاه از سامانه دید در شب «یوسف» نیز رونمایی شد. گفته می‌شود که این سامانه «بومی» قادر است اهداف ثابت و متحرک را از فاصله دور و در شرایط نامساعد جوی شناسایی کند.

بر اساس گزارش‌ها، این سیستم دید در شب از دو فناوری پیشرفته پایاسازی تصویر بر اساس ژیروسکوپ‌های نوری و همچنین الگوریتم ردیابی اشیاء برگرفته از هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

ایران ادعا می‌کند دوربین دید در شب یوسف به صورت «کاملاً بومی توسط متخصصان جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، تولید و به مرحله انبوه‌سازی رسیده است.»

از جمله خصوصیات دیگر این دوربین، ارتقای توان و مداومتِ کاری بالگردها در تمامی ساعات شبانه‌روز عنوان می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک‌ موج جدید یهودی‌ستیزی را محکوم کرد

بایدن و شبه‌نظامیان طرفدار ایران؛ نقش دیپلماسی و تصمیمات نظامی آمریکا در پاسخ به حملات چیست؟

کشتی جنگی ایرانی در حین انجام «تعمیرات» واژگون شد؛ تعدادی مجروح شدند