Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ارتش آمریکا از دفع حمله موشکی به ناو «یواس‌اس گریولی» خبر داد؛ «حوثی‌ها به حملات خود ادامه می‌دهند»

ناو «یواس‌اس گریولی» آمریکا
ناو «یواس‌اس گریولی» آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی نظامی حوثی‌ها روز چهارشنبه ۳۱ ژانویه مدعی شد که نیروهای نظامی آن‌ها به یک ناو دیگر آمریکا به نام «یواس‌اس گریولی» حمله موشکی کرده‌اند.

آگهی

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، سنتکام سه‌شنبه شب اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور یک موشک کروز ضد کشتی که از یمن به سمت دریای سرخ شلیک شده بود را ساقط کرده‌اند.

سخنگوی نظامی حوثی‌ها در بیانیه‌ خود اعلام کرد که همه ناوهای آمریکا و بریتانیا در دریای سرخ که در «تجاوز» به این کشور مشارکت دارند، جزء اهداف نیروهای نظامی آن‌ها هستند.

او همچنین اعلام کرد که حوثی‌ها به حملات خود به کشتی‌های جنگی آمریکایی و بریتانیایی در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

حوثی‌ها که ابتدا گفته بودند در حمایت از فلسطینی‌ها کشتی‌های مرتبط به اسرائیل را هدف می‌گیرند به‌دنبال حمله آمریکا و بریتانیا به مواضع خود، اعلام کردند که کشتی‌های این دو کشور را نیز اهدافی مشروع برای خود می‌دانند. 

آمریکا و بریتانیا در پی افزایش شمار حملات حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن، مواضع آن‌ها را هدف حملات موشکی و پهپادی قرار دادند.

حوثی‌ها گفته‌اند تا زمانی‌که آتش‌بس در غزه برقرار نشود و کمک‌های بشر دوستانه وارد این باریکه نشوند، به عملیات نظامی خود ادامه خواهند داد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آمریکا اعلام کرده است که ایران علاوه بر پشتیبانی و حمایت تسلحیاتی از حوثی‌های یمن، «مستقیما» در حمله به کشتی‌ها در دریای سرخ دست دارد، اتهامی که تهران آن را رد می‌کند.

بسیاری از متخصصان با توجه به توقف موقت فعالیت برخی از شرکت‌های بزرگ فعال در حمل و نقل دریایی از مسیر کانال سوئز، نسبت به مختل شدن تجارت جهانی به دلیل حملات حوثی‌ها در دریای سرخ هشدار می‌دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارسال محموله‌های گاز مایع قطر به دلیل بحران در دریای سرخ با تاخیر انجام می‌شود

سنتکام: حمله حوثی‌ها به یک کشتی بریتانیایی در دریای سرخ باعث ایجاد لکه نفتی ۲۹ کیلومتری شده است

آمریکا و بریتانیا از دفع «بزرگ‌ترین حمله» حوثی‌ها در دریای سرخ خبر دادند