Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جایزه ۱۵ میلیون دلاری آمریکا برای کسب اطلاعات در خصوص شهروند ساکن ایران و مرتبط با سپاه

بازدید رهبر ایران از پهپادهای ساخت این کشور
بازدید رهبر ایران از پهپادهای ساخت این کشور Copyright ap
Copyright ap
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت امور خارجه آمریکا با تعیین جایزه‌ای ۱۵ میلیون دلاری از افرادی که اطلاعاتی در خصوص «حسین هاتفی اردکانی» و فعالیت‌های او و ارتباطش با سپاه پاسداران دارند خواست تا با برنامه «پاداش برای عدالت» این کشور تماس بگیرند.

آگهی

در اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا به زبان فارسی با عنوان ««تا ۱۵ ميليون دلار پاداش براى اطلاعات درباره حسين هاتفى اردكانى» آمده است: «حسين هاتفى اردكانی، تاجر ايرانى است كه براى دستياى و تامين فن آورى پيچيده مورد نياز سپاه پاسداران براى توليد تسليحات و فروش آن با اين نهاد همكارى كرده است. فروش اين تجهيزات نظامى، سپاه را قادر كرده است كه منابع مالى مورد نياز خود براى اقدامات تروريستى بين المللى را تأمين كند.

اگر اطلاعات در مورد حسين هاتفى اردكانى و شبكه شركتهاى وى در اختيار داريد، از طريق تلگرام ، واتساپ، سيگنال و يا از طريق مرورگر مبتنى بر مرورگر تور به آدرس زير، براى ما ارسال كنيد، شايد سزاوار دريافت پاداش باشيد.»

«حسین هاتفی اردکانی»، ساکن ایران، پیش از این و در ارتباط با تهیه قطعات هواپیماهای بدون سرنشین برای جمهوری اسلامی ایران از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شده بود.

در توصیف آقای هاتفی اردکانی آمده است که وی رئیس هیأت مدیره شرکتی بنام «کاوان الکترونیک بهراد» است که قطعات کاربردی در پهپادها را برای سپاه پاسداران تهیه می‌کرده است.

وب سایت «پاداش برای عدالت» وی را متولد ۲۱ سپتامبر ۱۹۸۵ میلادی اردکان ایران و محل حضور یا اقامتش را تهران قید کرده و آورده است که وی علاوه بر ایران به سه کشور خارجی امارات عربی متحده، مالزی و چین نیز رفت و آمد یا با آنها ارتباط دارد. 

وب سایت «پاداش برای عدالت» در ادامه حسین هاتفی اردکانی را تاجری ایرانی معرفی می‌کند که به سپاه پاسدارن در دستیابی و نیز عرضه فناوری پیچیده تولید و فروش تسلیحات کمک کرده است.

در ادامه آمده است که آقای اردکانی از سال ۲۰۱۴ میلادی بدین سو با استفاده از شبکه شرکت‌های واسطه‌ خود، از جمله شرکت‌های پیشرو مستقر در مالزی و هنگ‌کنگ و شرکت‌های لجستیک امارات، برای تهیه و انتقال مواد، قطعات و فناوری حساس آمریکایی و خارجی به جمهوری اسلامی ایران برای برای برنامه‌های تسلیحاتی ایران، استفاده کرده است. 

این تسلیحات شامل پهپادهای تهاجمی شاهد-۱۳۶ و شاهد-۱۳۱ به نمایندگی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تولید و سپس در بازارهای بین‌المللی به فروش رفته است. برخی از این پهپادها برای استفاده در «عملیات نظامی غیرقانونی نیروهای مسلح روسیه» به این کشور فروخته شده و درآمد حاصل از فروش این تسلیحات مستقیم به نفع سپاه پاسداران بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا برای اطلاعاتی درباره یک هکر ایرانی ۱۰ میلیون دلار پاداش تعیین کرد

«پیوند پنهانی جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق: پای قاچاق میلیون‌ها دلار نفت در میان است»

منظور اتحادیه اروپا از «سیاست تعامل انتقادی» در دوره ریاست جمهوری مسعود پزشکیان چیست؟