امیرعبداللهیان: فعالیت مستشاران نظامی ایران با قدرت ادامه می‌یابد

حسین امیرعبداللهیان
حسین امیرعبداللهیان Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران همزمان با ادامه کشته‌شدن نیروهای سپاه پاسداران در جریان حملات هوایی اسرائیل به سوریه گفت که فعالیت «مستشاران نظامی ایران» در مبارزه با «تروریسم و تامین امنیت منطقه با قدرت ادامه خواهد یافت.»

آگهی

آقای امیرعبداللهیان همچنین مدعی شد که اسرائیل «همدست اصلی جریان‌های تروریستی و دشمن درجه یک امنیت منطقه» است.

در پی حمله هوایی روز شنبه (۳۰ دی/۲۰ دسامبر) جنگنده‌های نیروی هوایی اسرائیل به منطقه مسکونی مزهٔ دمشق، پنج تن از نیروهای سپاه از جمله «فرمانده اطلاعات نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه و جانشین او» کشته شدند. 

دیده‌بان حقوق بشر سوریه (SOHR)، سازمان غیردولتی مستقر در بریتانیا، نیز در گزارش اخیر خود اعلام کرد که طی سال گذشته میلادی ۶ نفر از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در جریان حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند. 

در هفته پایانی سال ۲۰۲۳ هم فرمانده لجستيک نيروی قدس سپاه در سوريه در نتیجه حمله نیروی هوایی اسرائیل به حومه دمشق کشته شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

اسکای‌نیوز عربی نیز روز یکشنبه به نقل از منابع یمنی خبر داد که در پی حملات ۱۰ روز گذشته نیروی هوایی ایالات متحده و بریتانیا علیه حوثی‌های یمن تا کنون ۳ تن از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران کشته شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای متناقض ایران و مخالفان بشار اسد؛ موشک‌های سپاه پاسداران کجای سوریه فرود آمد؟

ایران در پاسخ به «کشته شدن فرماندهان سپاه» توسط اسرائیل به «مقر موساد» در عراق حمله موشکی کرد

طرح امانت‌سپاری منشور کوروش به اسرائیل؛ ایران پیگیری حقوقی می‌کند