Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر خارجه عراق: ایران چون زورش به اسرائيل نمی‌رسد به اربیل حمله می‌کند

فوآد حسین، وزیر خارجه عراق
فوآد حسین، وزیر خارجه عراق Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق می‌گوید چون جمهوری اسلامی نمی‌تواند به حملات اسرائيل پاسخ دهد، به مناطق غیرنظامی در اربیل حمله کرده است.

آگهی

این مقام ارشد عراقی در گفتگو با سی‌ان‌ان تاکید کرده که برخلاف ادعای مقام‌های جمهوری اسلامی هیچ مرکزی مرتبط با موساد در اربیل واقع در اقلیم کردستان عراق وجود ندارد. حسین ضمن محکوم کردن این حملات، اقدام سپاه پاسداران را «تجازو و نقض قوانین بین‌المللی» خواند. 

وزیر خارجه عراق در ادامه اظهاراتش همچنین با اشاره به اینکه ایران به دنبال قربانی است، افزود: «ایرانی‌ها یا نمی‌خواهند و یا نمی‌توانند به اسرائيل حمله کنند و به همین دلیل در جستجوی قربانی در اطراف خود هستند و به همین دلیل هم به اربیل حمله کردند.» 

او همچنین بار دیگر اضافه کرد که مردم عراق بهای تنش‌ها و اختلافات میان ایران و اسرائيل و همچنین ایران و آمریکا را می‌پردازند.

سپاه پاسداران در بیانیه‌ای اعلام کرده که در حمله موشکی به اربیل عراق، یکی از مقرهای اصلی جاسوسی اسرائيل در اقلیم خودمختار عراق را نابود کرده است. سپاه همچنین گفته که چندین نقطه در اربیل را مورد هدف قرار داده که مدعی است گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در آنجا حضور داشتند. 

این اقدام جمهوری اسلامی باعث شد تا دولت عراق از تهران به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کند. این اقدام جمهوری اسلامی همچنین با واکنش تند مقام‌های دولت اقلیم کردستان هم همراه بود و مسرور بارزانی، نخست وزیر دولت اقلیم از شرکای خود در جامعه جهانی خواست تا دربرابر آنچه او «حملات مکرر علیه مردم کردستان» خوانده سکوت نکنند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او همچنین با اشاره به اینکه این حمله‌ای بزدلانه به مردم اقلیم کردستان بوده تاکید کرد که چنین اقداماتی به شدت محکوم و کاملا غیرقابل قبول است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنتاگون: نظامیان آمریکایی از عراق خارج نمی‌شوند؛ بحث بر سر سطح حضور نیروهاست

«پیوند پنهانی جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق: پای قاچاق میلیون‌ها دلار نفت در میان است»

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد