Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جوان دوستدار نظام مالیاتی‌ عادلانه‌تر، ارث ۲۵ میلیون یورویی‌ خود را بین شهروندان اتریش توزیع می‌کند

عکس تزینی
عکس تزینی Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از وارثان شرکت صنایع شیمیایی «ب.آ.اس.اف» که سال‌هاست برای سیستم مالیاتی عادلانه‌تر در اتریش فعالیت می‌کند با درخواست تشکیل یک شورای شهروندی در این کشور خواست که در مورد نحوه توزیع ارث چند میلیون یورویی که به او رسیده است تصمیم گیری شود.

آگهی

مرلین انگلهورن ۳۱ ساله چند سال پیش حدود ۲۵ میلیون یورو از خانواده خود که مالک غول شیمیایی «ب.آ.اس.اف» هستند به ارث برده است. او که سال‌ها برای نظام مالیاتی عادلانه‌تر در اتریش مبارزه کرده است می‌خواهد ثروت هنگفتی که به او رسیده است را در سراسر جامعه این کشور به نوعی توزیع کند.

خانم انگلهورن روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته است که «دولت نتوانسته است به وظایف خود برای اطمینان از توزیع ثروت در جامعه» به درستی عمل کند و به همین خاطر این پول به صورت «ناعادلانه» و تنها به دلیل اینکه متولد این خانواده خاص است به او تعلق گرفته است.

او سال‌هاست که از دولت می‌خواهد بر این پول مالیات وضع کند اما با توجه به این‌که در اتریش مالیات بر ارث و ثروت وجود ندارد چنین اتفاقی نیفتاد و خانم انگلهورن در ادامه تلاش‌هایش تصمیم گرفت شورایی برای تصمیم‌گیری درباره نحوه توزیع ثروت تشکیل دهد.

این شورای شهروندی متشکل از ۵۰ نفر از طریق یک فرایند دو مرحله‌ای شکل میگیرد. ابتدا ۱۰ هزار نامه برای شهروندان ارسال می‌شود. سپس ۵۰ عضو اصلی و ۱۵ عضو جایگزین انتخاب می‌شود. اعضا این شورا باید بالای ۱۶ سال داشته باشند و همچنین نماینده جمعیی از مردم اتریش باشند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

شورای «Guter Rat für Rückverteilung» که به معنای توصیه خوب برای توزیع مجدد است، در شش هفته از مارس تا ژوئن تشکیل جلسه خواهد داد و روی پیشنهادهایی برای توزیع این ثروت کار خواهند کرد.

مارلین انگلهورن هیچگونه نقشی در توزیع این ثروت نخواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افتتاحیه جام ملت‌های آسیا؛ مدافع عنوان قهرمانی قاطعانه شروع کرد

۷ اثر هنری از اگون شیله به وارثان مالک یهودی‌ آن که در هولوکاست کشته شده بود، بازگشت

شکل بینی انسان‌های امروزی از نئاندرتال‌ها به ارث رسیده است