Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هنرهای تجسمی در سراسر قطر، از نقاشی های دیواری گرفته تا پنجمین جشنواره بین المللی هنر

هنرهای تجسمی در سراسر قطر، از نقاشی های دیواری گرفته تا پنجمین جشنواره بین المللی هنر
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قطر 365 مجموعه‌ای از بهترین تجارب هنرهای تجسمی در دوحه را برای شما به ارمغان می‌آورد، ازپنجمین دوره جشنواره بین‌المللی هنر قطر تا طرح دیوارهای گسترده جهانی، که هدف آن گسترش پالت رنگ‌های مناطق شهری است.

آگهی

در قطر 365، برخی از بهترین هنرهای تجسمی در این کشور را بررسی می کنیم که با نکات برجسته پنجمین دوره جشنواره بین المللی هنر قطر شروع می شود. این جشنواره با حضور بیش از 300 هنرمند از بیش از 60 کشور جهان، یکی از بزرگترین جشنواره های کشور است.

عادل حلیم با ایرینا توشوا، طراح مد مقدونیه ای با ذهنیت پایداری آشنا شد. ایرینا از انواع مواد، مانند تکه‌های شیشه‌ای که در ساحل پیدا کرده است، دوباره استفاده می‌کند و آن‌ها را به صورت سفارشی به صورت دکمه‌هایی روی کت‌ها می‌سازد.

هنرمند محلی قطری سارا خالد الحیل توضیح می‌دهد که اشتیاق او به هنر تقریباً همزمان با شروع جشنواره آغاز شد و به او بستری ایده‌آل برای نمایش آثار هنری خود ارائه داد.

با این حال، هنرهای بصری در قطر گسترده تر از فضاهای داخلی است. نقاشی های دیواری زیاد در سراسر دوحه به نمایش گذاشته شده است. این نوع هنر عمومی با ابتکاراتی مانند دیوارهای جهانی تغییر کرده است. بنیانگذار آن، جاسپر وانگ، به عادل حلیم در مورد تأثیر این نوع هنر بر فضاهای شهری و اینکه چگونه ادراک عمومی در طول سال‌ها تکامل یافته است، گفت.

لیلا حمیرا متوجه شد که چرا هنر به عنوان آینه ذهن در نظر گرفته می شود و به طور فزاینده ای به عنوان یک ابزار درمانی و نوعی درمان استفاده می شود. رنگ ها و خلاقیت می توانند به بیان احساسات در جایی که کلمات ممکن است شکست بخورند کمک کنند.

هالا الجعفری یکی از 30 هنرمندی است که آثار خود را در نمایشگاه ذهن های هنری بنیاد قطر به نمایش گذاشت. او همه را تشویق می کند که قلم مو را در دست بگیرند و کمی هنر را امتحان کنند تا احساس آرامش فوری کنند.

صحنه هنرهای تجسمی قطر چه در مکان‌های عمومی نمایش داده شود و چه در رویدادهای جهانی برگزار شود، زندگی روزمره همه را در 365 روز سال زینت می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

جشنواره فالاس والنسیا؛ زمانی که عروسک‌ها شهر را پر می‌کنند