Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تاکید دوباره علی خامنه‌ای بر مشارکت مردم: هر کسی مخاطبی دارد باید حضور مردم را ترویج کند

علی خامنه‌ای
علی خامنه‌ای Copyright سایت علی خامنه‌ای
Copyright سایت علی خامنه‌ای
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران که اخیرا به‌طور مکرر درباره مشارکت در انتخابات سخن گفته است این بار در بین مردم قم گفت: «هر کس مخاطبی دارد باید حضور مردم در صحنه را ترویج کند.»

آگهی

وی با این حال بدون اشاره به انتخابات پیش رو افزود: «هرکسی در هر جایی زبان گویا، اثرگذار و مخاطب دارد، باید با معرفت‌افزایی، مردم را به حضور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دیگر عرصه‌ها فراخواند.»

وی با اذعان به مشکلات اقتصادی تاکید کرد: «البته بدون شک، مشکل اقتصادی داریم و ضعف‌های گوناگونی هم بوده و ادامه پیدا کرده است که اگر تحقیق و دقت شود، بیشتر این ضعف‌ها هم ناشی از حضور نداشتن مردم بوده و در عرصه‌های حضور مردم، ضعف‌ها کمتر است.»

حضور مردم در آخرین انتخابات برگزار شده در ایران که مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در خرداد ۱۴۰۰ بود پایین‌ترین نرخ مشارکت در تاریخ جمهوری اسلامی را ثبت کرد. طبق گزارش‌های رسمی ۴۸ درصد واجدین شرایط در انتخابات سال ۱۴۰۰ شرکت کردند. علی خامنه‌ای پیش از این در تاریخ دو دی ماه نیز خواهان برگزاری انتخاباتی پرشور، رقابتی و پرشکوه شده بود.

وی همچنین هفته گذشته نیز گفته بود که هرکس با انتخابات مخالفت کند با نظام مخالفت کرده است

وی امروز افزود: «تمسخر راهپیمایی اربعین، تردید افکنی درباره احترام مردم به سردار بزرگ ایران و منطقه و همچنین ایجاد تردید در زمینه حضور با عظمت مردم در جشن‌های مذهبی مانند نیمه شعبان از نمونه‌های سیاست راهبردی دشمن برای بیرون بردن مردم از میدان است.»

وی تصریح کرد که ایجاد اختلاف و دوقطبی کردن مردم به نحوی که موضوع از اختلافات دوستانه خارج و به محکوم کردن هر حرفِ ولو خوب طرف مقابل منجر شود، شگرد دیگری برای خالی کردن میدان از حضور مردم است.

آقای خامنه‌ای بار دیگر این موضوع را به مشارکت مردم ربط داد و گفت: «راه مقابله با این نقشه‌ها، حضور مردم در مسائل سیاسی، اقتصادی، انتخابات و حتی مسائل امنیتی است.»

انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در تاریخ ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرکت متا حساب‌های خامنه‌ای در اینستاگرام و فیسبوک را مسدود کرد

واکنش‌ها به صحبت‌های خامنه‌ای در مخالفت با رفراندوم؛ از میزان رای ملت است تا مردم قدرت تحلیل ندارند

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد