Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک هواپیمای مظنون به قاچاق انسان پس از چهار روز توقیف فرانسه را ترک کرد

Vatry airport
Vatry airport Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهار روز پس از فرود غیرمنتظره یک هواپیمای رومانیایی در فرودگاه «واتری» در شمال‌شرق فرانسه و در ۱۵۰ کیلومتری شهر پاریس، این هواپیما سرانجام توانست روز دوشنبه ساعت ۱۴:۳۵ به وقت محلی، با مجوز مقامات فرانسه این فرودگاه را به مقصد شهر بمبئی در هند ترک کند.

آگهی

۲۷۶ مسافر از مجموع ۳۰۳ مسافر هندی آن نیز بار دیگر سوار هواپیما و رهسپار هند شدند و ۲۵ نفر از سرنشینان آن از جمله پنج کودک، در فرانسه درخواست پناهندگی دادند.

این ماجرا در حالی به پایان رسید که مقامات فرانسه مظنون به یک «مهاجرت غیرقانونی» شده بودند و به همین دلیل، دو تن از مسافران این هواپیما که ۲۳ و ۳۹ سال داشتند، به ظن مشارکت در قاچاق انسان از روز جمعه در بازداشت پلیس فرانسه بودند.

قاضی تحقیق سرانجام روز دوشنبه، پس از چهار روز تحقیق و بازجویی و شنیدن سخن شاهدان، در حالی که دادستان خواستار ادامه بازداشت موقت آنها بود، حکم به آزادی این دو نفر داد. با این وجود وکیل آنها به خبرگزاری فرانسه گفت که آنها ملزم به ترک خاک فرانسه شده‌اند.

بنا بر اعلام دادستان پاریس، در این مدت قاضی پرونده سعی داشت این موضوع را درک کند که آیا در جریان این سفر، نقش این دو نفر متفاوت از نقش سایرین بوده است یا خیر.

سفر «توریستی» به نیکاراگوئه

ماجرای این هواپیما و برخی از سرنشینان آن از آنجا بحث‌برانگیز شد که این هواپیمای ایرباس A340 متعلق به یک شرکت کوچک رومانیایی که دبی در امارات عربی متحده را به مقصد ماناگوآ پایتخت نیکاراگوئه ترک کرده بود، برای یک توقف فنی یک ساعته و سوخت‌گیری، در فرودگاه «واتری» فرانسه فرود آمد.

اما پس از آنکه دادستانی پاریس گزارش‌هایی را از یک «منبع ناشناس» دریافت کرد مبنی بر اینکه احتمالا این هواپیما درگیر یک برنامه «قاچاق انسان» شده است، دستور توقیف آن صادر شد.

یک منبع نزدیک به این پرونده نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که احتمالا ۳۰۳ مسافر هندی این پرواز که به نظر می‌رسد در امارات کار می‌کردند، قصد داشته‌اند به آمریکای مرکزی بروند تا از آنجا بطور غیرقانونی وارد ایالات متحده یا کانادا شوند.

پس از آن، اگرچه از سوی دادستانی پاریس تحقیقات قضایی در موضوع «کمک به ورود و اقامت غیرقانونی اتباع خارجی از مسیر باندهای سازمان‌یافته» آغاز شد، اما نتیجه تحقیقات به تایید این اتهامات ختم نشد.

مسافران این هواپیما اعم از مرد، زن و کودک نیز عمدتا به دادگاه گفتند که می‌خواستند برای اقامت توریستی به نیکاراگوئه بروند.

این هواپیما در نهایت تغییر مسیر داد و پس از ترک فرانسه، به جای نیکاراگوئه به سمت شهر بمبئی در هند کشور ملیت همه مسافران حرکت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سگ گمرک فرودگاه بوستون میمون‌های مومیایی شده را در چمدان‌های یک مسافر شناسایی کرد

سقوط مرگبار هواپیمای روسی در افغانستان؛ ۴ سرنشین جان سالم به در بردند

رهبران اتحادیه اروپا بر سر اصلاحات گسترده سیاست‌های مهاجرتی به توافق رسیدند