Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سومین راننده کامیون اوکراینی در پی مسدود شدن گذرگاه‌های مرزی با لهستان درگذشت

کامیون‌های اوکرایی گرفتار شده در پشت مرزهای لهستان
کامیون‌های اوکرایی گرفتار شده در پشت مرزهای لهستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک شبکه تلویزیونی در اوکراین روز شنبه از مرگ سومین راننده کامیون این کشور در پی محاصره مرز مشترک اوکراین و لهستان توسط کامیونداران لهستانی متعرض خبر داد.

آگهی

رویترز با انعکاس این گزارش به نقل از یک مسئول انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل اوکراین اعلام کرد: یک راننده کامیون اوکراینی که در یکی از گذرگاه‌های مرزی مسدود شده توسط معترضان لهستانی گرفتار شده بود در پی ابتلا به بیماری پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.

به گزارش رسانه‌های اوکراینی، دو راننده کامیون دیگر این کشور نیز ماه گذشته پس از گرفتار شدن در محاصره مرزی لهستان جان خود را از دست داده بودند.

کامیون‌داران معترض لهستانی می گویند رانندگان اوکراینی قیمت‌های خود را پایین آورده‌ و امتیاز‌هایی از سوی اتحادیه اروپا دریافت کرده‌اند.

کی‌یف نیز اعلام کرده است که حجم ترافیک و تردد کامیون‌ها در زمان جنگ، سیستم اعطای مجوز به کامیون‌ها را غیرعملی می‌سازد.

رانندگان لهستانی از ۶ نوامبر گذرگاه‌های مرزی با اوکراین را مسدود کرده و از اتحادیه اروپا می‌خواهند سیستمی که شرکت‌های حمل و نقل اوکراینی را ملزم می کند برای تردد در میان کشورهای عضو مجوزهای لازم را کسب کنند، دوباره برقرار کند.

این سیستم همچنین شرایط مشابه را از حیث دریافت مجوزهای لازم برای کامیون‌داران اروپایی به منظور ورود به اوکراین تضمین خواهد کرد.

یکی از گذرگاه‌های مرزی مسدود شده، این هفته دوباره به روی تردد کامیون‌ها بازگشایی شد اما در پی حکم دادگاهی در لهستان مبنی بر اینکه شهردار منطقه نمی‌تواند کامیون‌داران را از برپایی تظاهرات منع کند، این گذرگاه ممکن است دوباره مسدود شود.

کامیون‌داران احتمالاً روز دوشنبه اعتراضات خود را در این گذرگاه مرزی از سر خواهند گرفت. شهردار منطقه پیش‌تر به دلیل آنکه تظاهرات در گذرگاه مرزی به مشاغل محلی لطمه می زند، محدودیت‌های اعمال شده را لغو کرده بود.

کامیون‌داران اسلواکی نیز این هفته تظاهرات مشابهی را در نقاط مرزی برگزار کردند اما روز جمعه به اقدام خود پایان دادند.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرتاب سه نارنجک در جلسه شورای روستایی در اوکراین؛ انگیزه احتمالی نارنجک‌‌انداز اعلام شد

دونالد توسک در یک قدمی تشکیل دولت جدید: هدفم بازسازی جایگاه لهستان در اتحادیه اروپا است

بسته حمایتی اروپا به اوکراین؛ ۱.۴ میلیارد یورو کمک‌های تسلیحاتی و صنعتی راهی کی‌یف می‌شود