Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک پسر بریتانیایی که در اسپانیا ناپدید شده بود پس از ۶ سال در فرانسه پیدا شد

French police officer
French police officer Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پایان معمای شش ساله، «الکس باتی» اهل شهر اولدهام بریتانیا که در ۱۱ سالگی در جریان سفر به اسپانیا ناپدید شده بود، سرانجام در جنوب فرانسه پیدا شد.

آگهی

حادثه گم شدن او در سال ۲۰۱۷ میلادی روی داد؛ یعنی زمانی که الکس به همراه مادر و پدربزرگش، ملانی باتی و دیوید باتی، که اجازه سرپرستی‌اش را نداشتند، برای گذراندن تعطیلات به اسپانیا رفت.

به نظر می‌رسد که در آن زمان، الکس از سوی این دو نفر ربوده شده بود تا سبک زندگی جدید و «متفاوتی» را آغاز کند. مادر و پدربزرگ الکس از زمان ناپدید شدن او تحت تعقیب هستند و هنوز نیز محل سکونتشان ناشناخته است.

اما سرانجام مقامات فرانسه اعلام کردند که الکس را بامداد چهارشنبه ۱۲ دسامبر در شهر «ریول» در نزدیکی تولوز واقع در جنوب این کشور پیدا کرده‌اند. دفتر دادستانی تولوز نیز اعلام کرد که خانواده‌اش هویت او را تایید کرده‌اند.

الکس در حال حاضر تحت مراقبت کارکنان خدمات اجتماعی فرانسه است، تا زمانی که پلیس و کارکنان کنسولگری بریتانیا از راه برسند و او را به بریتانیا بازگردانند.

سوزان کاروآنا، مادر بزرگ الکس که سرپرستی قانونی او را برعهده دارد، می‌گوید موفق شده با الکس صحبت کند.

ماجرای یافتن الکس

مقامات محلی فرانسه می‌گویند که یک راننده، الکس را که در حال قدم زدن در امتداد جاده‌ای در کوهپایه‌های «پیرنه» فرانسه بوده، پیدا کرده و به ایستگاه پلیس برده است.

الکس زمانی که پیدا شد، یک کوله‌پشتی حمل می‌کرد و اسکیت برد در دست داشت.

او پس از رسیدن به ایستگاه پلیس، زندگی‌اش را برای ماموران فرانسه تعریف کرد. از جمله گفت که برای مدت ۲ سال است در فرانسه به سر می‌برد، در سلامت کامل است و اینکه کسی با او بدرفتاری نکرده است.

الکس در این مدت کجا بود؟

سوزانا کاروانا، مادربزرگ الکس پیش از این در سال ۲۰۱۸ میلادی گفته بود که بر این باور است که مادر و پدر بزرگ الکس، یعنی شریک سابق زندگی خانم کاروانا، او را برای زندگی با یک «جامعه معنوی» به مراکش برده‌اند. او در آن زمان گفته بود که آنها به دنبال یک سبک زندگی متفاوت بودند و نمی‌خواستند که الکس به مدرسه برود.

ملانی و دیوید باتی در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷ میلادی، به همراه الکس بریتانیا را برای گذراندن یک هفته تعطیلات ترک کرده بودند و بر اساس «توافقی» که با مادربزرگ الکس داشتند، قرار بود الکس را به اسپانیا ببرند.

پس از آن الکس برای آخرین‌بار در ۸ اکتبر در بندر مالاگای اسپانیا دیده شد و دیگر اثری از او پیدا نشد.

الکس به پلیس فرانسه گفت که در این مدت در یک نوع جامعۀ «دوره گرد» زندگی می‌کرده و اگرچه تحت هیچ نوع اجباری نبوده، اما رفتار مادرش را کمی عجیب و غریب دیده و تصمیم گرفته که این نوع زندگی را رها کند. به همین دلیل آنها را ترک کرده است.

او سپس چندین روز را در میان تپه‌ها راه رفته تا اینکه توسط راننده پیدا شده است.

الکس در نهایت توانست از طریق فیس‌بوک برای مادربزرگش پیامی بفرستد و بنویسد که حالش خوب است و می‌خواهد او را ببیند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گردشگر بریتانیایی در کوه‌های پر از برف فرانسه گم شد

نجات معجزه آسای پدر و دختر پس از گم شدن در دریا

نجات معجزه آسای پسربچه گم شده در جنگلهای سیبری