Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رونق گردشگری در ترکیه؛ متوسط هزینه‌کرد هر توریست و سهم خارج‌نشینان ترک چقدر است؟

استانبول
استانبول Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

داده‌های موسسه آمار ترکیه نشان می‌دهد که درآمد گردشگری ترکیه در دوره ۹ ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲۰ درصد رشد همراه بوده است.

آگهی

بر اساس داده‌هایی که توسط موسسه آمار ترکیه(ترک‌استات) منتشر شده است، کشور ترکیه از ماه ژانویه تا ماه سپتامبر میزبان ۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر بوده که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۱۳.۲ درصد رشد داشته است.

در سه ماهه سوم سال جاری میلادی (تابستان امسال)، درآمد گردشگری ترکیه با ۱۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار رسیده است. داده های ترک‌استات نشان می‌دهد که حدود ۱۶.۵ درصد از درآمد گردشگری ناشی از بازدید اتباع ترک مقیم خارج از این کشور بوده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ترکیه تنها در تابستان امسال ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بازدیدکننده داشته است، در حالی که این رقم درتابستان سال گذشته به ۲۱ میلیون نفر رسیده بود.

از این تعداد، حدود ۱۲ درصد یا ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را شهروندان ترکیه‌ای تشکیل دادند که مقیم کشورهای دیگر هستند و برای سفر به وطن خود رفته بودند.

در تابستان امسال، میانگین هزینه هر شب اقامت در ترکیه برای هر فرد  معادل ۱۰۳ دلار بوده است، و میانگین هزینه‌کرد بازدیدکنندگان در کل مدت اقامت‌شان در ترکیه نیز معادل ۹۰۲ دلار به ازای هر نفر اندازه‌گیری شده است.

در حالی‌که هزینه‌های زندگی در ترکیه از جمله ورزش، آموزش و فرهنگ ۳۳ درصد، هزینه مسکن ۲۶ درصد و هزینه غذا و نوشیدنی ۲۴ درصد افزایش یافته است، اما با این حال هزینه‌های خدمات تورهای مسافرتی در تابستان امسال ۱.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آهنرباهای یخچالی؛ سوغاتی‌هایی که «بهتر از عکس‌ها‌» خاطرات تعطیلات را تداعی می‌کنند

چشم انداز صنعت گردشگری عربستان برای سال ۲۰۳۰: ساخت پیست اسکی در دل کویر

شکست سنگین حزب اردوغان در انتخابات شهرداری‌های ترکیه