Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

چوب حراج ۵۰ میلیون دلاری میلیاردر تایوانی به بطری‌های شرابی که یک عمر برای نوشیدنشان کم می‌آید

A  bottle of 1982 Château Pétrus that is expected to fetch up to $65,000. A bottle of 1982 Château Pétrus that is expected to fetch up to $65,000.
A bottle of 1982 Château Pétrus that is expected to fetch up to $65,000. A bottle of 1982 Château Pétrus that is expected to fetch up to $65,000. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیر چن (Pierre Chen)، میلیاردر تایوانی، دو سال پس از فروش ۱۱.۴ میلیون دلاریِ شراب‌هایش، از پاییز امسال حدود ۲۵ هزار بطری دیگر از گنجینه‌اش را به ارزش تقریبی ۵۰ میلیون دلار در پنج مرحله توسط ساتبیز به حراج می‌گذارد.

آگهی

حراجی ساتبیز اعلام کرده که این بزرگ‌ترین و گران‌ترین مجموعه شرابی است که تا کنون به حراج گذاشته شده است. ارزش برخی بطری‌های این مجموعه شراب به ۱۹۰ هزار دلار می‌رسد.

پیر چن که با ثروت ۵.۵ میلیارد دلاری، دهمین ثروتمند تایوان است و در میان ثروتمندان جهان نیز در رتبه ۵۱۵ قرار دارد، صاحب یک کارخانه تولید قطعات الکترونیکی به نام Yageo است. او این مجموعه شراب را طی چهار دهه جمع‌آوری کرده است. 

Source: Sotheby’s
سه لیتر شراب با برند «La Tâche» که در سال ۱۹۷۱ تولید شده بین ۱۱۰ تا ۱۴۰ هزاردلار ارزش‌گذاری شدSource: Sotheby’s

نخستین مرحلهٔ حراج مجموعه‌ای شامل ۲۵ هزار لیتر که برای نوشیدن همه آن یک عمر کفایت نمی‌کند، نوامبر آینده در هنگ‌کنگ برگزار می‌شود و چهار مرحله بعدی نیز به ترتیب برای برگزاری در شهرهای پاریس، دیژون، نیویورک و دوباره در هنگ‌کنگ برنامه‌ریزی شده است. 

پیر چن در سال ۲۰۱۵ یک تاکستان را در نزدیکی شهر دیژونِ فرانسه خریداری و تولید شراب را آغاز کرده است. او همچنین قصد دارد که یک رستوران به نام Le Restaurant Blanc در پاریس افتتاح کند و شراب‌های تولیدی خود را در آن عرضه کند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید 

 این میلیاردر تایوانی یکی از ۲۰۰ کلکسیونر برتر جهان محسوب می‌شود و افزون بر شراب‌های گران‌قیمت فرانسوی، هفت اثر از نقاشی‌های پیکاسو، ۱۰ اثر از گرهارد ریشتر و دو اثر از فرانسیس بیکن نیز در مجموعه شخصی خود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«شی جین پینگ در دیدار با بایدن: در روابط دوجانبه چین و آمریکا تایوان خطرناک‌ترین است»

چرخش ۱۴ ماهه بطری‌های شراب به دور زمین؛ قیمت فروش یک میلیون دلار تعیین شد

مالک لورئال ثروتمندترین زن جهان شد؛ آشنایی با پولدارترین زنان فرانسه