Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مایک پنس به جمهوری‌خواهان درباره رفتار پوپولیستی ترامپ هشدار داد

مایک پنس، نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری
مایک پنس، نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده روز چهارشنبه از حزب خود خواست تا از تهدیدات فزاینده پوپولیسم به رهبری دونالد ترامپ و طرفدارانش دوری کنند.

آگهی

او در جریان سخنرانی در موسسه سیاست نیوهمپشایر در کالج سنت آنسلم گفت که رای دهندگان جمهوری‌خواه اکنون با «یک انتخاب» میان اصول بنیادین این حزب محافظه‌کار از یکسو و جنبش پوپولیستی رو به افزایش در آن از سوی دیگر روبرو هستند.

مایک پنس افزود: «اگر پوپولیسم جدید راستگراها، حزب ما را تصرف و هدایت کند، دیگر حزب جمهوری‌خواهی که مدت‌ها می‌شناختیم وجود نخواهد داشت و سرنوشت آزادی آمریکا در هاله‌ای از ابهام قرار خواهد گرفت.»

پنس که با تندترین لحن علیه جناح ترامپ در حزب جمهوری‌خواه صحبت می‌کرد، گفت که پوپولیست‌ها با اصرار بر ایجاد یک دولت محدود با ارزش‌های سنتی، برنامه‌ای را به اجرا خواهند گذاشت که نتیجه‌ای جز خشم و نارضایتی در پی ندارد.

سخنرانی پنس در حالی انجام شد که او برای نامزدی ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه اعلام آمادگی کرده و با ترامپ در این حزب رقابت می‌کند. 

معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا همچنین گفت که ترامپ اغلب «انعکاس» همان صدای جو بایدن به نظر می‌رسد و بحران بدهی آمریکا را نادیده می‌گیرد. 

پنس همچنین به انتقاد از دیگر رقبای حزب جمهوری‌خواه در انتخاب ریاست جمهوری پیش‌رو پرداخت از جمله ویوک راماسوامی، کارآفرین فناوری که او را یکی از مدافعان دیدگاههای پوپولیستی ترامپ نامید.

مایک پنس استدلال کرد که پوپولیسم و محافظه‌کاری «دو دیدگاه در رقابت با یکدیگر» در داخل حزب جمهوری‌خواهان خواهد بود و اگر جمهوری‌خواهان می‌خواهند در جریان انتخابات ۲۰۲۴ به این حزب  وفادار باشند، باید پوپولیسم را کنار بگذارند.

عنوان سخنرانی پنس در این نشست، «پوپولیسم در برابر محافظه‌کاری: زمان جمهوری‌خواهان برای انتخاب» بود و به نظر می‌رسد که حرف‌های او در این روز «نقطه عطفی» برای جمهوری‌خواهان باشد. 

پیش از این سخنرانی نیز مشاوران او به خبرنگاران گفته بودند که اگر حزب، نامزدی برای ریاست جمهوری در نظر بگیرد که حامی ایده‌های پوپولیستی «غیراصولی» باشد، ممکن است برای جمهوری‌خواهان به قیمت از دست دادن فرصت ورود به کاخ سفید تمام شود و بر رقابت‌های انتخاباتی تاثیر بگذارد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پنس در سخنرانی خود همچنین استدلال کرد که محافظه کاری و پوپولیسم از هم جدا هستند و نمی‌توان آنها را کنار هم قرار داد.

مشاوران او نیز گفتند که آقای پنس در حالی این سخنان را بر زبان رانده که از افزایش تمایلات پوپولیستی نه‌تنها در رقابت برای ریاست جمهوری، بلکه در سالن‌های کنگره و در برخی از نهادهای شاخص جنبش محافظه‌کار آگاه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جایی برای پیرمردها نیست؛ آمریکایی‌ها معتقدند که جو بایدن برای دور بعدی انتخابات خیلی پیر است

شهادت مایکل کوهن در پرونده حق‌السکوت؛ تیم حقوقی ترامپ وکیل سابق را به «انتقام‌جویی» متهم کرد

ترامپ انتخاب نیکی هیلی را به عنوان نامزد معاون رئيس جمهور رد کرد