Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رهبر کره شمالی همیشه با قطار سفر می‌کند؟

رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون پس از رسیدن به ایستگاه مرزی خاسان روسیه از واگن قطار خارج می شود. آوریل ۲۰۱۹
رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون پس از رسیدن به ایستگاه مرزی خاسان روسیه از واگن قطار خارج می شود. آوریل ۲۰۱۹ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتظار می‌رود که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ماه جاری با قطار زرهی به شهر بندری ولادی‌وستوک در شرق روسیه سفر کند. گفته می‌شود او در دیدار با ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه احتمالا در مورد تامین تسلیحات روسیه برای جنگ با اوکراین صحبت خواهد کرد.

آگهی

این سفر که به طور رسمی تایید نشده، اولین سفر کیم به خارج از کشور در بیش از چهار سال گذشته و اولین سفر از زمان شروع همه‌گیری کرونا است. 

با در نظر گرفتن شبکه راه‌آهن قدیمی کره شمالی، احتمالا یک روز کامل طول می‌کشد تا بیش از هزار کیلومتر طی شود و کیم از ولادی‌وستوک در مرز روسیه عبور کند. 

کیم، بیشتر از پدرش، کیم جونگ ایل، به عنوان رهبر کره شمالی سفر خارجی داشته، اما سفرهای او اغلب محرمانه و تحت تدابیر شدید امنیتی بوده است. برخلاف پدرش که گفته می‌شد از پرواز بیزار است، کیم برای برخی از سفرهایش با جت شخصی ساخت روسیه پرواز کرده است. 

سال ۲۰۰۴، چند دقیقه پس از اینکه قطار کیم جونگ ایل از ایستگاه راه‌آهنی در نزدیکی مرز چین عبور کرد، انفجاری مهیب رخ داد که در جریان آن بیش از صد نفر کشته شدند. علت و اینکه آیا این حادثه سوقصد بوده، هیچ وقت تایید نشد. 

سفرهای خارجی کیم‌ جونگ اون از زمان به قدرت رسیدنش در سال ۲۰۱۱ از این قرار بوده است:

۲۵ تا ۲۸ مارس ۲۰۱۸: کیم در اولین سفر خارجی خود به عنوان رهبر، از چین، متحد اصلی و اقتصادی کره شمالی دیدن کرد. او برای ملاقات با رییس جمهوری چین، شی جین‌پینگ با قطار ویژه به پکن رفت.

۲۷ آوریل ۲۰۱۸: کیم از مرز کره در روستای آتش‌بس پانمونجوم برای دیدار با «مون جائه این»، رییس جمهوری کره جنوبی عبور کرد.

این اولین باری بود که یکی از رهبران کره شمالی پا به جنوب می‌گذاشت و به این ترتیب اولین دیدار کیم با رهبر کره جنوبی رقم خورد. 

۷ و ۸ مه ۲۰۱۸: کیم با جت شخصی خود به شمال شرق چین رفت و در نشستی با رییس جمهوری چین حضور پیدا کرد.

۱۰ تا ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸: کیم با هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ ساخت آمریکا با یک پرواز مستقیم از پیونگ یانگ به سنگاپور رفت. این سفر برای شرکت در نشستی بین کره شمالی و آمریکا بود.

۱۹ و ۲۰ ژوئن ۲۰۱۸: کیم با جت شخصی خود از چین بازدید کرد. او درباره خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی با آقای شی در پکن گفتگو کرد. 

۷ تا ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹: کیم برای چهارمین بار از چین بازدید کرد.

۲۶ تا ۲۸ فوریه ۲۰۱۹: کیم از هانوی، پایتخت ویتنام برای دومین نشست با ترامپ بازدید کرد. او با قطار، طی سفری سه روزه از چین عبور کرد تا به ویتنام برسد. پس از دو روز ملاقات، مذاکرات ترامپ و کیم به نتیجه نرسید.

۲۴ آوریل ۲۰۱۹: کیم برای اولین دیدار خود با پوتین از ولادی‌وستوک بازدید کرد. برای این سفر او یک روز در راه بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

۳۰ ژوئن ۲۰۱۹: کیم برای گفتگو با ترامپ از مرز میان کره عبور کرد. 

سپتامبر ۲۰۲۳: انتظار می‌رود کیم برای دیدار با پوتین که اولین سفر او بعد از چهار سال است، دوباره با قطار از ولادی‌وستوک بازدید کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی به سفر رهبر کره شمالی به روسیه؛ کیم چه با خود به خانه برد؟

ممنوعیت‌ها از کره شمالی تا ژاپن؛ کیم جونگ اون پوشیدن شلوارک را برای زنان ممنوع کرد

برکناری رئيس ستاد کل ارتش کره شمالی؛ کیم جونگ اون خواستار افزایش توان نظامی برای جنگ احتمالی شد